امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76802
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
  به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی دستگاه قضایی در خصوص متهمان ترور دادستان زابل ...

  به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی دستگاه قضایی در خصوص متهمان ترور دادستان زابل گفت: 3 نفر از این متهمان به اعدام محکوم شدند و حکم آنها نیز در دیوان عالی تائید شده است، بقیه متهمان در حال تعقیب هستند و پرونده در حال رسیدگی است.

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا تمدید بازداشت بابک زنجانی به دلیل تهدیدات جانی وی بوده است، گفت: خیر چنین موضوعی صحت ندارد.

یکی از خبرنگاران پرسید که مجلس مدعی شده که قوه قضاییه با قوه مقننه در بحث ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر همکاری نمی‌کند، آیا این موضوع صحت دارد؟ اژه‌ای در پاسخ گفت: من چنین تعبیری را نشنیدم، آنها درخواست داشتند در مورد این موضوعات اقدامات قوی‌تری انجام دهیم که ما هم ظرف یکی دو سال گذشته همین کار را کردیم.

وی در مورد وضعیت پرونده علی خلیلی طلبه ناهی از منکر گفت: زمانی که حادثه برای این فرد اتفاق افتاد پزشکی قانونی باید نظر می‌داد که آثار جراحات چقدر است و آیا وی بهبود پیدا می‌کند یا خیر. محسنی اژه‌ای گفت: با توجه به اهمیتی که قوه قضاییه به موضوع می‌داد پرونده خیلی سریع رسیدگی شد و در بهمن‌ماه کیفرخواست صادر شد.

دادستان کل کشور طول زمان رسیدگی به این پرونده را 40 روز اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در 20 اسفند همان سال ضارب محکوم شد اما کمتر از 3 ماه خود مجروح و پدرش به طور قاطع و بدون هیچ قید و شرطی رضایت خود را از متهم اعلام کردند و متهم تنها از جنبه عمومی محکوم به حبس شد.

اژه‌ای ادامه داد: تا پزشکی قانونی نظر ندهد ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم باید مشخص شود، علت مرگ ضربات وارده بوده یا خیر بنابراین هر حکمی که بدهند قطعی و قابل اجرا است.

دادستان کل کشور همچنین در خصوص اعدام ریحانه جباری گفت: برخی‌ها اظهار کردند که وی تا پس‌فردا اعلام می‌شود، اینها گمانه‌زنی افراد است.

وی افزود: در سال 92 ، حدود 300 نفر از خانواده های محکومان مقتولان می‌توانستند رضایت ندهند و احکام اجرا شود اما در خیلی از موارد تا زمانی که طناب‌دار به گردن محکوم نیفتاده خانواده مقتول رضایت نداده‌اند.

دادستان کل کشور در خصوص ادامه مسئولیتش به عنوان سخنگوی قوه قضاییه گفت: من استقبال می‌کنم که یکی بهتر از من بیاید و من دیگر سخنگو نباشم اما فعلاً فال به نام بنده افتاده و چون سرباز نظام هستم هرکاری که مسئولین تشخیص دهند انجام می‌دهم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها