امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76806
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در نشست خبری امروز خود در خصوص آخرین وضعیت دادگاه رئیس ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در نشست خبری امروز خود در خصوص آخرین وضعیت دادگاه رئیس جمهور سابق، گفت: برخی از مقامات هستند که در قانون نحوه رسیدگی به تخلف آن‌ها و یا اتهام آن‌ها مکانیزم مشخصی دارد.

وی با اشاره به اینکه در مورد رئیس جمهور نیز مکانیزم واحدی وجود دارد، گفت: اگر تخلف قانونی داشته باشد در دیوان عالی کشور و اگر یک اتهام عادی باشد در دادگستری به آن رسیدگی می‌شود.

اژه‌ای افزود: این پرونده به دادگاه ارجاع شده دادگاه به دنبال تحقیقات است بنابراین این دادگاه با دادگاهی که کیفرخواست داشته و قرار مجرمیت صادر شده متفاوت است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تنها به صرف شکایت فرد را احضار نمی‌کنند بلکه ابتدا شاکی را اظهار می‌کنند و از او می‌پرسیدند که دقیقاً بر چه استنادی و از چه چیزی شکایت دارد و چنانچه اتهام متوجه متهم شد سپس فرد را احضار می‌کنند.

وی ادامه داد: ‌در این خصوص هم قرار مناسب صادر شده است که طبیعی هم هست اگر پرونده یک یا دو شاکی داشته باشد ممکن است به یکی از آنها رسیدگی و حکم صادر شود.

اژه‌ای افزود: در این پرونده اتفاق جدیدی رخ نداده است به غیر از مسئله آخری که مطرح شده و درست است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها