امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7681
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان علی یزدانی در پنجاه و سومین کنگره بین‌المللی انجمن دندانپزشکی ایران گفت: برنامه دیشب نمایشگاه جای بسی تأسف دارد چرا ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان علی یزدانی در پنجاه و سومین کنگره بین‌المللی انجمن دندانپزشکی ایران گفت: برنامه دیشب نمایشگاه جای بسی تأسف دارد چرا که صنف تولید‌کنندگان و توزیع کنندگان لوازم و تجهیزات دندانپزشکی به خود اجازه دادند تا به همه ما دندانپزشکان توهین کنند.

معاون آموزشی نظام پزشکی ادامه داد: تمام مخارجی که در کنگره‌ها می‌شود من و شمای دندانپزشک پرداخت می‌کنیم اما این تولید کنندگان و توزیع کنندگان تجهیزات احساس کردند که ما محتاج تولید‌کنندگان هستیم و هزینه برگزاری کنگره را آنان می‌پردازند.

یزدانی در ادامه با بیان اینکه رئیس صنف از ما بازخواهی می‌کند گفت: متری 15 هزار تومان بابت هر غرفه از ما حق حساب گرفته‌اند؛ 800 میلیون تومان هم به طور علی‌الحساب به مجموعه میلاد داده‌ایم حالا می‌آیند سر هیئت مدیره ما داد می‌زنند.

معاون آموزشی نظام پزشکی خطاب به دندانپزشکان گفت: من که دستم به وزیر بهداشت نمی‌رسد به هیچ کدام از نمایندگان مجلس یا مسئولان بهداشت هم نمی‌رسد اما اگر دندانپزشکی هست که یکی از این مقامات به او مراجعه می‌کند. حتماً مشکلات ما دندانپزشکان را بگوید که ما یک سالن نمایشگاهی آبرومند هم نداریم.

غلامعباس مرتضوی، عضو شورای عالی انجمن دندانپزشکی ایران در پنجاه و سومین کنگره بین‌المللی انجمن دندانپزشکی ایران با بیان اینکه کالج بین‌المللی دندانپزشکی در دنیا ۱۱ هزار و ۵۰۰ عضو دارد افزود: ایران یکی از شعبات این کالج است که 48 عضو در آن دارد.

مرتضوی در ادامه به نداشتن یک مکان مجهز و وسیع برای کنگره‌های دندانپزشکی اشاره داشت و گفت: ایجاد مرکز مجهز برای برپایی کنگره‌ها نیاز کل رشته‌های پزشکی است.

وی در ادامه به افزایش هزینه فوق‌العاده تجهیزات و لوازم پزشکی و همچنین اجاره مطب اشاره داشت و گفت: متأسفانه فشار برای مالیات بیشتر در برابر پایین بودن تعرفه مسئله دیگری است که برای دندانپزشکان مشکل ایجاد کرده است.

مرتضوی در ادامه به تعداد زیاد کنگره‌های دندانپزشکی در سال 91 اشاره داشت و گفت: در سال 91، 21 کنگره دندانپزشکی اجرا شد که این کنگره‌ها به علت وسیع بودن برای شرکت‌ها و فروشنده‌ها نیز مشکل زا بوده است. علاوه بر آن تعداد شرکت کنندگان در بعضی از کنگره‌ها رضایت بخش نبوده است.

عضو شورای عالی دندانپزشکی ایران افزایش بی‌رویه رشته‌های دندانپزشکی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: تعداد دانشکده‌های دندانپزشکی ما نیز هر سال افزایش پیدا می‌کند در صورتی که بعضی از این دانشگاه‌ها فاقد وسایل و تجهیزات مناسب دندانپزشکی برای دانشجویان هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها