امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 24
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76812
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، امیر ساکی عصر امروز در جریان سفر به کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود 3 هزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، امیر ساکی عصر امروز در جریان سفر به کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود 3 هزار پروژه بزرگ و کوچک در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد که برای پایان تکمیل آنها 8 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

‌وی عنوان کرد: پروژه‌های وزارت بهداشت شامل طرح‌های درمانی از جمله ‌توسعه بیمارستانی، طرح‌های آموزشی و کمک آموزشی مانند دانشکده‌ها، ستادهای دانشگاهی، فضاهایی مانند سلف سرویس، کتابخانه و خانه‌های بهداشت، مراکز بهداشتی است.

ساکی با بیان اینکه دولت در سال گذشته اعتبارات خوبی به پروژه‌های عمرانی اختصاص داد، گفت: متوسط تخصیصی که به پروژه‌های عمرانی وزارت بهداشت داده شد، 78 درصد بود‌ که‌ طی سال‌های گذشته با وجود اینکه کشور از وضعیت درآمدی خوبی برخوردار نبود، بی‌سابقه‌ است.

وی با اشاره به فعالیت مجمع خیران سلامت در سطح کشور ابراز داشت: کمک‌های خیران برای وزارت بهداشت کار‌ساز و مهم است که بر اساس نیازهای تعریف شده وزارت بهداشت از خدمات آنها استفاده می‌کنیم.

ساکی خاطر نشان کرد: با تدابیری که در دولت و وزارت بهداشت دیده شده، امیدواریم همچنان فعالیت پروژه‌ها ادامه داشته باشد و بتوانیم در مدت زمان خوب و معقول‌ پروژه‌های مهم را به نتیجه برسیم.

وی اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی بخش بهداشت و درمان کشور بر ‌اساس هشت شاخص مورد ارزیابی و امتیاز‌بندی قرار گرفتند و این به معنی حذف بعضی از طرح‌ها نیست، بلکه بر اساس اولویت‌هایی مانند نیاز منطقه و پیشرفت فیزیکی احداث می‌شوند.

ساکی افزود: در سال جاری برای طرح‌های حوزه بهداشت و درمان حدود یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم شیرینی و نتیجه اجرای این طرح‌ها را مردم احساس کنند و‌ تلاش ما بر این است که این اتفاق بیفتد و از خیران و بخش‌های خصوصی در‌خواست می‌کنیم که‌ در حوزه بهداشت و درمان نقش داشته باشند.

به گزارش فارس، سرپرست دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین امروز‌ در سفر به کرمان از علی رستمی خیری که قرار است، مرکز قلب بیمارستان شفا را احداث کند، قدردانی کرد.

امیر ساکی در این دیدار اظهار داشت: کرمان از جمله مناطق طلایی کشور به شمار می‌رود که خیران نقش و حضوری فعال دارند.

وی با اشاره به نیت خیرخواهانه‌ علی رستمی در زمینه احداث مرکز قلب بیمارستان شفا‌ گفت: وزارت بهداشت نیز تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا این نیت به نتیجه مطلوب برسد.

ساکی تصریح کرد: هدف بهداشت و درمان، ارائه خدمات خوب و سلامت به مردم است و ما نیز به دنبال این هستیم که مردم خدمات خوبی را دریافت کنند.

وی خاطر نشان کرد: در بخش دولتی کارهای خوبی‌ در زمینه‌های بهداشت و درمان در حال انجام است.

به گزارش فارس، علی رستمی در اقدامی خیر‌خواهانه‌ در چهارم آبان ماه سال گذشته 100 میلیارد ریال از ثروت خود را برای ساخت بخش تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق در بیمارستان شفا کرمان اختصاص داد.
انتهای پیام/2446/غ40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار