امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7684
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در دیدار با اعضای دفتر سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در دیدار با اعضای دفتر سیاسی حزب «اتحادیه سوسیالیست دموکرات» سوریه تأکید کرد که ملت سوریه با همه گرایش‌هایش در مبارزه با تروریسم پافشاری می‌کند.

نخست وزیر سوریه انفجارهای تروریستی اخیر «ریحانلی» ترکیه را محکوم کرد و افزود: آشکار است که ارگان‌‌های وابسته به حکومت اردوغان در پشت پرده این تجاوزهای تروریستی بزدلانه دست دارند.

الحلقی گفت: حکومت ترکیه به منبعی برای بی ثباتی در منطقه تبدیل شده و با توجه‌ به سیاست‌های تهاجمی آنکارا، اجرای برنامه‌های آمریکایی صهیونیستی، برهم زدن معادلات بازی در واکنش به شکست گروه‌های تروریستی و تکفیری و مزدور جبهه النصره در برابر نیروهای ارتش سوریه به منبعی برای بی ثباتی و نگرانی کشورهای منطقه تبدیل شده است.

وی تأکید کرد که حکومت سوریه صادقانه و با آغوش باز آماده در بر گرفتن همه طیف‌های سیاسی و اجتماعی معارض داخل و خارج از کشور است که به راهکار ملی ایمان دارند و از انتخاب‌های مردم سوریه که بر اساس وابستگی به ارزش های ملی و عدم ارتباط با بیگانگان صورت گرفته پایبند هستند.

وی تأکید کرد که برخی از معارضان مسلح حکومت سوریه دریافته‌اند که آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد توطئه‌ای بزرگ است بنابراین 155 نفر تا کنون سلاح خود را به ارتش تحویل داده‌اند.

نخست وزیر سوریه با اشاره به وجود گروه‌های تروریستی مزدور در این کشور به آنها هشدار داد که تنها دو راه پیش پایشان وجود دارد یا اینکه از همان راهی که آمدند بازگردند و یا اینکه شکست را در برابر ارتش سوریه بپذیرند و درباره معارضان سوری مسلح نیز می‌توانند توبه کنند و مانند همه فرزندان سوریه به آغوش کشور بازگردند و از همه حقوق شهروندی خود برخوردار شوند.

پیشتر آنکارا دمشق را متهم کرده بود که در انفجارهای اخیر منطقه ریحانلی که در مرز سوریه و ترکیه واقع شده است دست دارد که دمشق این اتهامات را رد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها