امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76844
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که اسرائیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که اسرائیل در حال برگزاری گفت‌وگوهای محرمانه با برخی کشورهای عربی است که تل‌آویو را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی تصریح کرد که اسرائیل در صدد است بر اساس ترس مشترک میان اسرائیل و کشورهای عربی از ایران، با این کشورهای جهان عرب رابطه دیپلماتیک برقرار کند.

لیبرمن به روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گفت که عربستان سعودی و کویت در بین کشورهایی است که اسرائیل در صدد برقراری رابطه با آنها است.

دو کشور عربستان و کویت وجود چنین گفت‌وگوهایی با رژیم صهیونیستی را انکار کردند.

وزیر خارجه اسرائیل تأکید کرد: برای اولین بار، این فهم و درک به وجود آمده است که تهدید واقعی اسرائیل، یهود یا صهیونیسم نیست و بلکه ایران و جهاد جهانی، (گروه شیعیان لبنان) حزب الله و القاعده است.

وی درباره ارتباط مخفیانه با جهان عرب ادامه داد: تماس‌ها و گفت‌وگوهایی صورت گرفته است اما ما بسیار به این مرحله (برقراری ارتباط دیپلماتیک با جهان عرب) نزدیک شدیم به طوریکه ظرف یک سال تا 18 ماه دیگر این مسئله محرمانه نخواهد بود و آشکارا روابط برقرار می‌شود.

روز گذشته نیز یوسی بلین معاون وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی از هماهنگی‌های امنیتی پنهان تل‌آویو و قاهره پرده برداشت و از مصر خواست تا آن را آشکار کند. وی در مصاحبه با روزنامه "اسرائیل امروز" حماس و شاخه‌های القاعده را دشمن مشترک تل‌آویو و قاهره دانست و با بیان اینکه همکاری امنیتی دو طرف سبب رضایت خاطر اسرائیل شده است، خواستار بازگشت سفیر مصر به تل‌آویو شد.

لیبرمن در ادامه تصریح کرد که با اعراب میانه‌رو در خاورمیانه که هم راستا با منافع آمریکا هستند، در تماس بودند و تأکید کرد مشکلی برای سفر به عربستان و کویت ندارد.

وزیر خارجه اسرائیل تأکید کرد: من بیش از چندسال صرف دیدارها وگفت‌وگوها با آنها کرده‌ام.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه عربستان در اینباره گفت: هیچ ارتباط یا گفت‌وگویی با اسرائیل در هیچ سطحی صورت نگرفته است.

«خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت اعلام کرد: این خبر صحت ندارد ما چنین گفت‌وگوهایی نداشتیم.

انتهای پیام/ف.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها