امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76848
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، دبیرخانه شورای دفاع قرقیزستان اعلام کرد که در جلسه کار گروه این شورا طرح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، دبیرخانه شورای دفاع قرقیزستان اعلام کرد که در جلسه کار گروه این شورا طرح مبارزه با رشوه‌خواری در سیستم آموزشی قرقیزستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه عنوان شد که متأسفانه فساد در سیستم آموزشی قرقیزستان از کودکستان تا دانشگاه و حتی در مقطع تحصیلی دکترا نیز وجود دارد.

در ادامه این نشست همچنین مطرح شد که این مسئله موجب ایجاد این ذهنیت در مردم این کشور شده است که بدون پرداخت رشوه در برخی زمینه‌ها نمی‌توان کار را پیش برد و در این رابطه رهبری قرقیزستان به دنبال تشدید اقدامات برای مبارزه اساسی با فساد می‌باشد.

در این جلسه‌ای که با حضور «قنات صدیق‌اف» وزیر آموزش و پرورش و علوم قرقیزستان برگزار شد، تصریح گردید که اقدامات لازم برای کاهش و از بین بردن خطرات فساد در حوزه آموزش و پرورش اتخاذ خواهد شد.

این گروه کارشناسی از نمایندگان جامعه مدنی، وزارت آموزش و پرورش و همچنین نمایندگان سازمان‌های مجری قانون تشکیل شده که به مدت 3 ماه و در هفت حوزه اصلی در زمینه فساد در این سیستم، کار کرده است.

در این رابطه فعالیت 94 کودکستان، مدرسه و دانشگاه در وزارت آموزش و پرورش و علوم مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که مهمترین محورهای فساد در این زمینه حوزه امتحانات و همچنین فعالیت شوراهای پایان‌نامه و کمیسیون عالی تأیید مدارک در فرهنگستان علوم جمهوری قرقیزستان عنوان شد.

این درحالی است که کارشناسان این کار گروه از مقامات قرقیزستان خواستند که با توجه به منافع عمومی این کشور در از بین بردن این معضل در سیستم آموزشی کشور، بی‌درنگ اقداماتی را در این راستا طراحی و اجرا کند.

در این رابطه همچنین آدرس ایمیلی نیز معرفی شد که شهروندان قرقیزستان می‌توانند هرگونه فساد و رشوه‌خواری در این زمینه را به مقامات ناظر مربوطه اطلاع دهند.

در ادامه بیانیه دبیرخانه شورای دفاع قرقیزستان همچنین طرح‌های فساد در سیستم آموزشی این کشور و خطرات ناشی از آن در معرض عموم قرار گرفته است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها