امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7686
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک قاضی نظامی روز دوشنبه نظامی آمریکایی که 5 نفر از همرزمان خود را در یک کلینیک مبارزه با استرس به قتل رساند ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک قاضی نظامی روز دوشنبه نظامی آمریکایی که 5 نفر از همرزمان خود را در یک کلینیک مبارزه با استرس به قتل رساند را به قتل عمد متهم کرد.

«جان روسل» نظامی آمریکایی ماه گذشته متهم شد که دو نفر از افسران کادر پزشکی و سه نظامی را در «کمپ لیبرتی» در بغداد در یک حادثه تیراندازی در سال 2009 کشته است که ارتش گفته بود احتمال می‌رود این حادثه به دلیل استرس مبارزه به وقوع پیوسته است.

روسل در دادگاه نظامی در پایگاه مشترک «لوئیس-مک کورد» در ایالت «واشنگتن» حاضر شد تا میزان گناهکار بودن وی مشخص شود و همچنین این مسئله معلوم شود که آیا این اقدام او با نیت قبلی صورت گرفته است یا خیر.

«دیوید کان» قاضی دادگاه از روسل درخواست کرد که بایستد و تصمیم خود را مطرح کند اما او هیچ جزئیات بیشتری ارائه نداد. قاضی پرونده در حکم خود در نهایت با دادستان‌ها همراهی کرد که گفته بودند، روسل به دنبال خروج زودهنگام از ارتش بود و از کارمند بخش بهداشت روان که به او کمک نکرده بود، به این هدف خود نایل شود، انتقام گرفته است.

بر اساس این گزارش، حکم اجباری حتی برای ارتکاب یک فقره قتل عمد، حبس ابد است و همچنین در پرونده کنونی قرار است این مسئله بررسی شود که آیا روسل واجد شرایط عفو هست یا خیر، احتمالا تا پایان هفته نظر خواهد دارد.

وکلای روسل بر این باورند که سلامت روان موکل آنها به دلیل چندین سفر رزمی به عراق دچار مشکل شده بود و قبل از این حمله مرتکب خودکشی شده بود و از رفتار بد کارمندان مرکز درمانی کمپ لیبرتی بسیار خشمگین شده بود.

دکتر «رابرت سادوف»، روانپزشک دانشگاه «پنسیلوانیا» به این نتیجه رسیده است که روسل در حین تیراندازی از اختلالات استرس پس از ضربه و جنون رنج می‌برده است و به واسطه بیماری تمایل به مرگ داشته است.

روسل نیز در حین جلسه استماع تجدید نظر گفت: قصد من خودکشی بوده است. من می‌خواستم رنج من متوقف شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها