امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76861
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه اشپیگل گزارش کرد که شبکه‌های رایانه‌ای مرکز هواوفضا آلمان در یک حمله سایبری بسیار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه اشپیگل گزارش کرد که شبکه‌های رایانه‌ای مرکز هواوفضا آلمان در یک حمله سایبری بسیار پیشرفته مورد جاسوسی یک سازمان اطلاعات خارجی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، سازمان «دی ال آر»، یک مرکز پیشرو آلمانی در زمینه هواوفضا، انرژی و تحقیقات حمل و نقل است که پروژه‌های حساسی در آنجا انجام می‌گیرد.

اشپیگل در ادامه گزارش خود نوشت که ظاهراً یک سازمان خارجی با منابع چشمگیر در این حمله سایبری به این مرکز آلمانی دست داشته است و با بدافزارهای گوناگون، سیستم‌های این سازمان را آلوده کرده است زیرا این یک حمله سایبری پیچیده و سازماندهی شده بوده است و ظاهراً ماهها به طول انجامیده است و سیستم‌های رایانه‌ای دی ال آر را آلوده کرده‌اند.

برخی احتمالات نشان می‌دهد که این بدافزارها و حمله سایبری کار سازمانهای چینی است اما برخی کارشناسان نیز می‌گویند احتمال می‌رود آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در این پرونده نقش داشته باشد.

حدود یکسال پیش «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا از برنامه جاسوسی این آژانس از تماس‌های تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکا و مقامات و شهروندان کشورهای دیگر پرده برداشت و جنجال عظیمی در سراسر جهان به وجود‌ آمد.
انتهای پیام/ف.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار