امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76869
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «راجا نور شیروان زین العابدین» سفیر جدید مالزی در جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «راجا نور شیروان زین العابدین» سفیر جدید مالزی در جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم ارتقاء مناسبات دو کشور تاکید کرد و گفت: هر دو کشور بایستی به سمت تعامل و دیالوگ سازنده با یکدیگر حرکت کنند، به ویژه اینکه ما در منطقه‌ای هستیم که افراطی‌گری در آن در حال گسترش است.

ظریف با اشاره به اینکه متاسفانه افراطی گری و تروریسم در منطقه به عنوان فرقه‌گرایی تلقی می‌شود، تصریح کرد: از نمونه‌های آن بحران در سوریه است که بیش از آنکه فرقه‌گرایی باشد نقش آفرینی افراطی‌ها است.

«راجا نور شیروان زین العابدین »سفیر جدید مالزی نیز در این دیدار آمادگی کشورش را برای گسترش همکاری‌ها با کشورمان اعلام کرد.

وی تصویب قطعنامه پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در مورد جهان علیه خشونت و افراطی‌گری براساس سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل را تبریک گفت.
به گزارش فارس، «آسان بیک عثمان علی اف» و «حاجی ملوک بن حاجی جومات» سفرای جدید قرقیزستان و برونئی در جمهوری اسلامی ایران نیز امروز (دوشنبه) در دیدارهای جداگانه با وزیر امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ظریف کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدارها بر گسترش مناسبات فیمابین با کشورهای برونئی و قرقیزستان و افزایش سطح همکارها در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها