امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76877
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 26
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- فعالیت‌های قرآنی: «محمد صدیق منشاوی» ملقب به «شهید‌القراء» از قاریان سرشناس دوران طلایی تلاوت قرآن ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- فعالیت‌های قرآنی: «محمد صدیق منشاوی» ملقب به «شهید‌القراء» از قاریان سرشناس دوران طلایی تلاوت قرآن کریم در کشور مصر است که در سال 1920 در  منطقه منشا به دنیا آمد، پدرش از قاریان خوشخوان آن منطقه بود و محمد هم در واقع راه پدر را پیش گرفت.
  
شهرت و زیبایی تلاوت او زبان‌زد مردم مصر بود و زمانی که مسئولان رادیو از آن آگاه شدند خواستند که به رادیو بیاید تا از او امتحانی گرفته شود و در صورت قبولی به عنوان قاری رادیو به فعالیت بپردازد اما این قاری مشهور مصری دعوت آنها را نپذیرفت و گفت: «نمی‏‌خواهم در رادیو قرائت کنم چرا که به شهرت آن احتیاجی ندارم و هرگز نمی‏‌پذیرم که از من امتحان بگیرند».

به این صورت برای مدیر رادیو چاره‏‌‍‌ای نماند جز آن ‏که تجهیزات رادیو را به محل تلاوت او منتقل کند، البته پدر محمد با وجود اینکه رادیو تجهیزات خود را برای ضبط تلاوت به محل سکونت آنان منتقل کرده بود هیچ‌گاه دعوت رادیو را نپذیرفت و می‌گفت برای خاندان ما حضور محمد در رادیو کافی است.

منشاوی در سال 1966 در حالی که تنها 46 سال داشت براثر بیماری تصلب شرایین درگذشت، البته عبدالناصر پادشاه وقت مصر به محض اطلاع از بیماری وی، دستور انتقال شیخ را به لندن صادر کرد، اما دست اجل مهلت نداد و شیخ درگذشت.
 
تلاوت سوره‌های مبارکه «انسان»، «فجر»، «حمد» و آیات 1 و 2 سوره مبارکه بقره توسط «محمد صدیق منشاوی»


دانلود
 
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار