امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7689
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، اسماعیل نجار در جلسه هم‌اندیشی با انجمن صنفی راهنمایان تور با بیان اینکه استان کرمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، اسماعیل نجار در جلسه هم‌اندیشی با انجمن صنفی راهنمایان تور با بیان اینکه استان کرمان از لحاظ گردشگری دارای ظرفیت بالایی است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر تمام تلاش ما برای ارتقای جایگاه گردشگری استان بوده است که به خوبی انجام گرفته است.

وی اساسی‌ترین فعالیت در این زمینه را رفع ممنوعیت ورود گردشگران خارجی به استان کرمان دانست و افزود: با مذاکراتی که با شورای امنیت صورت گرفت، اعلام کردیم، توانایی ایجاد امنیت کامل گردشگران خارجی را داریم.

نجار به شناساندن آثار تاریخی و گردشگری استان کرمان از طریق رسانه‌های گروهی، اقلام تبلیغاتی و ... اشاره کرد و ابراز داشت: حضور تعداد زیادی از گردشگران و مسافران در ایام نوروز و حتی طی سال می‌تواند دلیلی بر این ادعا باشد.

وی ادامه داد: برای جذب هر چه بیشتر گردشگران خارجی باید آژانس‌های مسافرتی وارد یک رقابت سالم شوند و با آژانس‌های بین‌المللی روابط دوستانه برقرار کنند.

نجار بیان داشت: باید زیبایی‌های پنهان آثار تاریخی استان کرمان را با کمک راهنمایان گردشگری به معرض نمایش درآوریم تا بتوانیم تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان را به رخ جهانیان بکشیم.

حسین شمس‌الدینی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز بر تخصصی شدن سفرها تاکید کرد و گفت: با تخصصی شدن گردشگری کشور، مطمئنا مسافران اطلاعات کامل‌تری را در رابطه با استان خواستار هستند که راهنمایان گردشگری می‌توانند، بهترین گزینه در ارائه این اطلاعات باشند.

وی با اشاره به توانمندی‌های بالای راهنمایان تورهای گردشگری استان در معرفی آثار متعدد گردشگری گفت: این استان دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی است که برخی از آنها برای گردشگران ناشناخته است، بنابراین با معرفی و شناساندن هر چه بهتر آنها می‌توان به صنعت گردشگری داخلی و خارجی کمک کرد.

شمس‌الدینی راهنمایان تور را سفیران فرهنگی مردم دانست و افزود: آنها با رفتار و منش خود می‌توانند، الگویی از آداب و رسوم مردم این خطه از کشورمان باشند.

وی خاطر نشان کرد: راهنمایی گردشگران و مسافران در کرمان به صورت علمی و تخصصی انجام می‌گیرد.
انتهای پیام/2446/غ30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها