امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76894
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فراهانی جانشین سازمان بسیج مداحان در نشست دو روزه مسئولان بسیج مداحان در استان‌ها که با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فراهانی جانشین سازمان بسیج مداحان در نشست دو روزه مسئولان بسیج مداحان در استان‌ها که با هدف توجیه برنامه‌های ابلاغی سال جاری برگزار شده بود،‌ با اشاره به اینکه یکی از ملاک‌های مهم در علم مدیریت وضوح در مأموریت‌هاست، افزود: البته بسیاری از استان‌ها در اجرای برنامه‌ها پیشگام و با تجربه‌اند، اما ایجاد وضوح در اجرای این برنامه‌ها ضرورت دارد و ما به عنوان ستاد قشر بسیج مداحان در کشور باید مأموریت‌هایی که به استان‌ها می‌دهیم، به درجه‌ای از وضوح برسانیم تا در اجرا موفق‌تر باشند.

وی افزود: محور مأموریت‌ها عموماً فرهنگی، آموزشی، راهبردی، مسائل نیروی انسانی و جذب و سازماندهی است که در کنار بیان واضح مأموریت‌ها راهکارهای اجرایی ارائه کردیم و ابهامات را برطرف کردیم و البته از پیشنهادات مسئولان استان‌ها نیز استفاده کردیم.

جانشین سازمان بسیج مداحان گفت: یکی دیگر از مأموریت‌هایی که امسال به آن پرداخته خواهد شد، امر به معروف و نهی از منکر با محوریت ماهواره است که إن‌شاء‌الله با یک کار ایجابی به وسیله آگاهی دادن به مردم بتوانیم یک موج اجتماعی علیه ماهواره ایجاد کنیم و آسیب‌ها و تهدیدهای ماهواره را به مردم بگوییم.

وی با اشاره به شعار سال جاری درباره وظیفه مداحان و هیأت‌ها گفت: ما درگیر جنگ نرم دشمن در عرصه فرهنگ هستیم و با توجه به تریبونی که در اختیار مداحان است، آن‌ها سرداران جبهه جنگ نرم هستند و جایگاهی که در بین مردم دارند، وظیفه آن‌ها را سنگین‌تر می‌کند، چرا که تمام اقشار مردم در ایامی مانند ماه رمضان و محرم خود را مخاطب مداحان قرار می‌دهند.

فراهانی بابیان اینکه کسانی در عرصه مداحی موفق‌تر هستند که باهوش، ایده‌پرداز و خلاق باشند، ابراز داشت: مداحان با همین خلاقیت باید فرهنگ و اقتصاد را در اشعار و روضه‌ها بیان کنند و در اشعار خود مفاهیمی را که بیان کننده اصول اقتصاد اسلامی و فرهنگ زندگی دینی باشد بیاورند و داستان‌ها و روایاتی را که در مقدمات روضه‌ها و تفسیر اشعار عنوان کنند که به صورت غیرمستقیم به عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی اشاره می‌کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها