امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76895
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با نیروهای بخش‌های مختلف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با نیروهای بخش‌های مختلف نیروی انتظامی استان قم اظهار داشت: زمانی آیات و روایات بر روی افراد تاثیرگذار است که با جان و دل در جلسه حضور داشته باشند.

وی ضمن اشاره به اینکه افرادی در طول تاریخ با یک کلمه متحول شده‌اند، گفت: در زمان امام صادق(ع) شخصی به نام «فضیل بن عیاض» زندگی می‌کرد، وی رئیس راهزنان در آن دوران بود و شرارت وی به حدی رسید که کاروانیان از ترس فضیل مسیر خود به کوفه را تغییر می‌دادند.

این مرجع تقلید ابراز داشت: اما همین فرد به هنگام بالا رفتن از دیوار خانه مردم با شنیدن نوای خوش قرآن متاثر شد و مسیر زندگی خود را تغییر داد تا حدی که امام به او بهشت را مژده می‌دهد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی در ادامه افزود: در راستای همین موضوع پیامبر اکرم(ص) بر خواندن قرآن با نوای خوش تاکید داشتند و زمانی که دلیل این موضوع را از پیامبر جویا شدند،‌ فرمودند «نوای خوش در خواندن قرآن انسان‌ها را متاثر می‌کند».

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اگر حرف حق به دل نشیند انسان را متحول می‌کند اما اگر حرفی؛ حق هم باشد ولی آن را فقط با گوش بشنویم حتی هزار بار بیان شود هیچ تاثیری بر انسان نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در روایات آمده است اگر موعظه از دل برآمده و با محبت بیان شود به دل خواهد نشست ولی اگر از زبان برآید از گوش بیشتر تجاوز نمی‌کند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: مسئولین به ویژه کارکنان نیروی انتظامی باید قرآن را نصب‌العین خود قرار داده و کارهای خود را بر اساس آن پیش ببرند.

این مرجع تقلید ضمن اشاره به حدیث دیگری از پیامبر اکرم(ص) گفت: در دین اسلام سه همسایه وجود دارد، همسایه‌ای که سه حق به گردن انسان دارد،‌ همسایه‌ای که دو حق برگردن ما دارد و در آخر همسایه‌ای که یک حق بر گردن همسایه خود دارد.

وی در پایان اضافه کرد: همسایه‌ای سه حق بر گردن ما دارد که فامیل، مسلمان و همسایه است؛ همسایه‌ای دو حق دارد که فامیل نباشد و در آخر همسایه‌ای که نه فامیل است و نه مسلمان یک حق بر گردن همسایه مسلمان خود دارد به دلیل اینکه فقط همسایه اوست.

انتهای پیام/2258/ط30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها