امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76906
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 64
حسین مسافر آستانه مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری، درباره نامگذاری سال 93 به عنوان «سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» و فرمایشات مقام ...

حسین مسافر آستانه مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری، درباره نامگذاری سال 93 به عنوان «سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» و فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با موضوع فرهنگ، به خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: به طور قطع تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی، اقداماتی را برای تحقق این شعار انجام داده‌اند، موسسه رسانه های تصویری نیز سعی کرده در همین راستا سیاست های کلانی را برای برنامه های اجرایی موسسه مد نظر قرار دهد وبه سهم خود تلاش دارد فرمایشت مقام معظم رهبری را جامعه عمل بپوشاند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری توصیه‌های بسیار ارزشمندی در رابطه با حوزه فرهنگ داشتند، خداروشکر که امسال، همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی عزم خود را جذب کردند تا با رسیدن به راهکارهایی، بتوانند اقدامات مفیدی را برای تحقق آرمان های منبعث از فرمایشات مقام معظم رهبری پیش بگیرند.

آستانه در ادامه اظهار داشت: وظیفه اصلی موسسه رسانه‌ها تصویری خرید، تهیه و حمایت آثار ارزشمند و ارائه آن ها به خانواده های عزیز ایرانی است. موسسه سعی می کند بحث فرهنگی را که سر منشا رسیدن به تمام آرمان های انقلابی اعتقادی است در خرید آثار و بیان سیاست های کلان که چندی دیگراعلام می‌شود، سرلوحه کار قرار دهد و از سینما گران بخواهد تا آثاری در راستای تحقق آرمان‌های فرهنگی جامعه خلق و تولید کنند.

وی با بیان اینکه بحث فرهنگی مساله مهم مورد نظر مقام معظم رهبری است و ایشان نسبت به آن اظهار نگرانی داشته اند خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری که در سخت ترین شرایط فشارهای بین اللملی، فرمودند ما با توکل به خدا و عزم ملت می‌توانیم در مقابل تمام فشار های دشمن ایستادگی کنیم؛ در حوزه فرهنگ اظهار نگرانی کردند، ایشان فرموده اند که مساله مهم این است ما باید با همان اسلحه دشمن که مستقیم و غیر مستقیم می خواهد بر روی «احساس حقارت ملی» مردم ما تاثیر بگذارد با آن ها مقابله کنیم. ما باید در برنامه ها و سیاست های خودمان در تولید آثار به این نقطه برسیم که در مقابله با بسط این احساس حقارت از سوی دشمن، احساس «عزت و اعتماد به نفس ملی» را ارتقا دهیم.

وی در مورد  اولویت های امسال  موسسه رسانه های تصویری  گفت: امسال می خواهیم رویکرد نگاه به داشته های فرهنگی چه در تاریخ پر افتخار ایران  و چه در موضوع دفاع مقدس و قصه های منبعث از دوران انقلاب که خیلی درخشان به آن پرداخته نشده است را دنبال کنیم؛ این ها اولویت هایی است که امسال  موسسه رسانه های تصویری در سرلوحه کارخود قرار می دهد تا با حمایت از تولید اینگونه آثار بتوانیم به پیام رهبری در نامگذاری سال 93 با عنوان سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی جامع عمل بپوشانیم.

وی درباره جزئیات فعالیت موسسه رسانه های تصویری در محقق نمودن این موضوع ادامه داد: درحال حاضر روی طرحی مشغول هستیم که اولویت‌های موسسه را مشخص کنیم، یعنی آثاری را خریداری کنیم که دارای ویژگی‌‌های رسیدن به سیاست های مد نظر رهبری باشد.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای عملی فرمایشت مقام معظم رهبری، نیاز به این است که بدانیم چه ویژگی های باید در آثار وجود داشته باشد خاطر نشان کرد: به نظر من  پرداختن به موضوعاتی چون ارتقاع اخلاق اجتماعی مبتنی بر تعالیم اسلامی و پرداختن به افتخارات ملی که موجب افزایش اعتماد به نفس ملی می شود از جمله این ویژگی ها هستند که البته افتخارات ملی در تاریخ کهن و در تاریخ معاصر ایران زمین کم نیست که باید به آن ها پرداخته شود.

انتهای پیام /
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها