امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76943
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «وئام وهاب» وزیر سابق و رئیس حزب توحید عربی لبنان روز گذشته با حضور در محل سفارت جمهوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «وئام وهاب» وزیر سابق و رئیس حزب توحید عربی لبنان روز گذشته با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با غضنفر رکن‌آبادی سفیر کشورمان در لبنان دیدار و درباره تحولات منطقه و لبنان با وی به گفت‌وگو پرداخت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با اشاره به پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه و مقاومت در سوریه و لبنان گفت: امروز بعد از گذشت بیش از سه سال از بحران سوریه، جبهه مقاومت بیش از پیش در منطقه تقویت شده و جنایاتی که جریانات تکفیری در سوریه انجام دادند، دیدگاه مردم را نسبت به گروه‌های مسلح تغییر داد و ارتش سوریه در حالی مشغول پاکسازی مناطق مختلف است که طراحان و عاملان توطئه سوریه به اهداف خود نرسیدند.

رکن‌آبادی با اشاره به تشکیل دولت لبنان و دستاوردهای امنیتی لبنان در دستگیری عوامل عملیات تروریستی در این کشور، عنوان کرد: امیدواریم که با درایت رهبران طوائف و جریان‌های سیاسی لبنان، شاهد افزایش هرچه بیشتر استقرار و امنیت در این کشور باشیم.

وئام وهاب نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر خود به سوریه گفت: من در این سفر مشاهده کردم که ارتش و دولت سوریه از روحیه بالایی برخوردارند و مردم نیز از اقدامات ارتش در برخورد با گروه‌های مسلح استقبال می‌کنند و در واقع این گروه‌ها هیچ جایگاهی بین مردم سوریه ندارند.

رئیس حزب توحید عربی لبنان، نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد تفاهم و تقویت وحدت ملی در صحنه داخلی و به واسطه رایزنی و ارتباط با تمامی طوائف و جریان‌های سیاسی به ویژه در آستانه انتخاب رئیس جمهور را ستود.

در این دیدار، وئام وهاب همچنین درگذشت ابراهیم حرشی مدیر رسانه‌ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را تسلیت گفت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار