امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76956
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا، رژیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا، رژیم صهیونیستی، ترکیه و عربستان مسئول جنایت‌هایی هستند که در نتیجه استفاده [گروهک‌های مسلح] از سلاح‌های شیمایی در سوریه صورت گرفته است.

وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای که به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان نوشته است، تاکید کرد: کشورهایی که در توطئه علیه سوریه شرکت کرده‌اند در رأس آنها آمریکا، فرانسه، ترکیه، عربستان از همان ابتدا تلاش کردند که بهانه‌ای برای ادامه جنگ علیه دمشق داشته باشند.

وزارت خارجه سوریه تاکید می‌کند:‌ حمله ظالمانه‌ای که این کشورها آن را رهبری ودولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمایی در کشتارغوطه شرقی دمشق علیه مردم خود محکوم کردند، در همین راستا صورت می‌گیرد.

در این نامه تاکید شده است: بعد از گذشت یک سال از این جنایت تروریستی روز به روز حقایق روشن می‌شود به گونه‌ای که بسیاری از پژوهش‌ها،گزارش‌ها و تحقیقات موثق که در این زمینه منتشر شده است، دست داشتن دولت آمریکا، ترکیه و سایر کشورها را به صورت مستقیم وغیرمستقیم در این جنایت زشت و دیگر جنایت‌ها که در سوریه رخ داده است به اثبات می رساند، که کشتار خان العسل نیز از این دست بوده است.
انتهای پیام/س.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها