امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76969
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز دوشنبه با ارسال یادداشتی مراتب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز دوشنبه با ارسال یادداشتی مراتب اعتراض شدید خود نسبت به اقدام اخیر دولت آمریکا به عنوان دولت میزبان در نادیده گرفتن اصول و مقررات حقوق بین‌الملل از جمله تعهداتش در قبال دول عضو ملل متحد را به نمایندگی این کشور در سازمان ملل ابلاغ کرد.

در یادداشت ارسالی نمایندگی کشورمان آمده است: پس از گذشت چند ماه از تعیین و معرفی آقای حمید ابوطالبی به عنوان سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد و درخواست صدور روادید برای ایشان سرانجام روز 11 آوریل جاری یکی از سخنگویان دولت آمریکا بر خلاف رویه و مقررات جاری اظهار داشته است «ما به سازمان ملل متحد و جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده‌ایم که برای سفیر معرفی شده ایران روادید صادر نخواهیم کرد.»

در ادامه یادداشت مذکور آمده است: نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل مراتب نگرانی شدید خود را از خودداری آشکار کشور میزبان از صدور روادید آقای ابوطالبی بر خلاف تعهدات قانونی خود و همچنین مفاد حقوق بین‌الملل و موافقتنامه مقر اعلام می‌کند. موافقتنامه مقر بدون هیچگونه شبهه ای، بر اجرای تعهدات دولت میزبان مندرج در موافقتنامه بدون در نظر گرفتن روابط موجود بین دولت‌ها و دولت ایالات متحده تاکید کامل دارد. بر همین اساس خودداری از صدور روادید برای نماینده معرفی شده از سوی یک کشور عضو سازمان ملل برخلاف اصول حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد از جمله اصل برابری کشورها و احترام به حاکمیت ملی آنها است.

در این یادداشت همچنین آمده است: تصمیم دولت آمریکا قطعا پیامدهای منفی بر دیپلماسی چند جانبه به جای خواهد داشت و رویه خطرناکی را در حقوق بین‌الملل و روابط بین دولت‌ها با سازمان‌های بین دولتی ایجاد خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها