امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76987
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 77
اشکان گلپایگانی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بازنگری در نحوه ارزیابی کیفی خودروها به منظور ...

اشکان گلپایگانی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بازنگری در نحوه ارزیابی کیفی خودروها به منظور تجدید نظر در فرمول قیمت‌گذاری خودرو، اظهار داشت: دستورالعمل ارزیابی کیفی خودروها مورد بازنگری قرار گرفته و ویرایش نهایی آن در شورای سیاست‌گذاری خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: این بازنگری بر اساس جدیدترین معیارهای بین‌المللی صورت گرفته و تغییراتی در ارتباط با ارزشیابی محصول مد نظر بوده است.

گلپایگانی تصریح کرد: با توجه به اینکه معیار تعیین نمره منفی خودروها تغییر می‌کند، در نتیجه تغییرات قابل توجهی در نمره منفی خودرو‌ها اتفاق خواهد افتاد.

وی توضیح داد: معیار نمره‌ها، انتخاب برخی عیوب و رشد مجاز برخی عیوب از جمله مواردی است که در دستورالعمل جدید ارزیابی کیفی خودروها مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته معاون خودرو شرکت بازرسی کیفیت، با توجه به اینکه تغییرات قابل توجهی در معیار ارزیابی کیفی خودروها اعمال می‌شود، نمره منفی برخی خودروها نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش فارس، در فرمول قیمت‌گذاری خودروها که توسط شورای رقابت مصوب شده، نمره کیفی خودروها به عنوان یک آیتم در کنار تورم بخشی و هزینه‌های تولید خودرو مطرح است.

نرخ تورم بخشی توسط بانک مرکزی و نمره کیفی خودروها توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد تعیین می‌شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها