امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76992
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «آندری کلین»، سفیر مسکو در سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) ، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «آندری کلین»، سفیر مسکو در سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) ، به اوکراین در خصوص استفاده از زور علیه معترضان حامی روسیه هشدار داد و گفت که این امر ممکن است به جنگ داخلی منتهی شود.

وی تصریح کرد که استفاده از نیروهای مسلح علیه معترضان حامی روسیه در شرق اوکراین خطرناک است. مسکو به شدت بر این باور است که این امر می‌تواند به جنگ داخلی منجر شود. ما خیلی نگران هستیم.

روسیه هفته پیش نیز درباره افزایش تنش‌ها در شرق اوکراین ابراز نگرانی کرد زیرا تقابل مسلحانه نیروهای امنیتی اوکراین و معترضان هوادار روسیه که ساختمان‌های دولتی در شهرهای «دونستسک»، «لوگانسکا» و «خارکوف» را به تصرف خود درآورده بودند و خواستار برگزاری همه‌پرسی درباره خودمختاری کریمه و روابط نزدیک‌تر با روسیه هستند، موجب کشته شدن دستکم ۴ نفر و زخمی شدن ۱۰ نفر دیگر شد.

اوکراین رویکرد بسیار افراطی در قبال فعالان حامی روسیه اتخاذ کرده است. در ۸ آوریل، دولت این کشور قانون ضدجدایی‌طلبی شدیدتری را تصویب کرد و حکم حبس‌های بیش از پنج سال برای یک مرتبه ارتکاب جرم و بیش از ۱۰ سال برای تکرار جرم برای آنهایی که حاکمیت ارضی اوکراین را نقض می‌کنند، به تصویب درآورد.
انتهای پیام/ف.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها