امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۱۱:۴۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 770
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 419
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، به دنبال تجمع اعتراضی هفته گذشته در دوشنبه، سفارت آمریکا در تاجیکستان در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، به دنبال تجمع اعتراضی هفته گذشته در دوشنبه، سفارت آمریکا در تاجیکستان در بیانیه‌ای از آمریکایی‌ها خواست در سفر و اقامت به این کشور مراقب امنیت خود باشند.

بنابراین بیانیه که از طریق کنسولگری آمریکا منتشر شد، این نهاد با هشدار به اتباع آمریکایی که در تاجیکستان اقامت می‌کنند یا قصد سفر به این کشور را دارند، تأکید کرد که همواره گواهنامه، کارت آکردیته و مدارک دیگر خود را به همراه داشته باشند.

در این بیانیه که هم‌اکنون سرخط مطالب پایگاه‌های خبری می‌باشد با اشاره به تظاهرات اعتراضی تاجیک‌ها در مقابل سفارت آمریکا و همچنین دفتر برنامه رشد سازمان ملل در دوشنبه، تأکید شده است که گروهی از زنان و مردان جوان در این تجمع علیه رهایی «عبدالملک عبدالله جان‌اف» نخست‌وزیر اسبق تاجیکستان از زندانی در اوکراین تقاضاهایی را مطرح کردند.

این مسئله در حالی است که کنسولگری ایالات متحده به اتباع این کشور در تاجیکستان هشدار داد که حتی همایش و راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز نیز می‌تواند گاهی به خشونت تبدیل شود.

بنابر ادعای این نهاد آمریکایی با توجه به این حساسیت از شرکت و حضور در محل تجمعات و همایش‌های مردم در هر ناحیه این کشور خودداری کنند.

کنسولگری آمریکا در پایان این پیام هشدار دهنده به اتباع ایالات متحده توصیه کرد که توسط اینترنت در برنامه STEP ثبت‌نام کنند تا سفارت بتواند در لحظات اضطراری هشدارهای امنیتی را به آنان برساند و آنان را برای رفتن از وضعیت بحرانی راهنمایی کند.

تظاهرات اعتراضی با حضور حدود 100 نفر هفته گذشته (پنج آوریل) مقابل سفارت آمریکا برگزار شد.

همزمان با این تظاهرات گروه دیگری از معترضان در برابر دفتر سازمان ملل در دوشنبه نیز حاضر شدند و شعارهایی را علیه این نهاد و آزادی «عبدالله جان‌اف» سر دادند.

بنابر خبرهای منتشر شده برخی از شرکت‌کنندگان این تظاهرات تقاضای مذاکرات مستقیم با سفیر آمریکا را کردند.

این تظاهرکنندگان ادعا کردند که عبدالله جان‌اف یک چهره جنایتکار در حدود 15 سال قبل بوده و اوکراین باید وی را به تاجیکستان استرداد می‌کرد.

با این وجود، دادگاهی در شهر «کیف» عبدالله جان‌اف را روز جمعه گذشته پس از 2 ماه بازداشت، به این دلیل که وی حق پناهندگی سیاسی در آمریکا دارد، درخواست دوشنبه را برای استرداد رد و وی را از زندان آزاد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها