امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77000
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 56
حسین کمالیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: ...

حسین کمالیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای توافقنامه انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی تایلند، کلیه اقدامات و هماهنگی‌های لازم برای انتقال 6 نفر از اتباع ایرانی محبوس در زندان‌های تایلند به کشورمان انجام شده و این افراد طی هفته آینده به تهران منتقل خواهند شد تا ادامه محکومیت خود را در زندان‌های داخل کشور سپری کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس پیگیر‌های به عمل آمده از سوی سفارت ایران در بانکوک با مقامات ذیربط تایلند، با انتقال تعداد دیگری از ایرانیان زندانی از ایران به بانکوک موافقت شده که پس از طی مراحل قانونی و اداری این افراد نیز به زودی به ایران منتقل خواهند شد.

سفیر ایران در تایلند عنوان کرد که اتهام اکثر این افراد حمل و قاچاق مواد مخدر و برخی داروهای روانگردان بوده که بر اساس قوانین داخلی تایلند مجازات‌های سخت و طولانی برای آن پیش‌بینی شده است.

وی از هموطنانی که قصد سفر به تایلند را دارند خواست که ضمن توجه لازم نهایت دقت را به عمل آورند تا گرفتار باندهای قاچاق مواد مخدر نشوند.

به گزارش فارس، در حال حاضر بیش از 170 ایرانی در زندان‌های تایلند به سر می‌برند.
معاهده انتقال محکومان به حبس و همکاری در زمینه اجرای احکام کیفری بین ایران و تایلند پس از امضا و تصویب در مجلس شورای اسلامی به تایید شورای نگهبان رسید و در پایان سال ۱۳۹۱ به تصویب مقامات ذیرط دو کشور رسید و از خرداد سال ۱۳۹۲ وارد مرحله اجرا شد.
لازم به ذکر شد که در پایان سال ۱۳۹۲ یک ایرانی زندانی مشمول این موافقتنامه بود که به ایران منتقل شد و انتقال این ۶ نفر دومین مرحله اجرای این موافقتنامه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار