امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77028
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از هیرمند، محمود حجتی ظهر امروز در دیدار با کشاورزان شهرستان هیرمند اظهار داشت: دولت تمام تلاش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از هیرمند، محمود حجتی ظهر امروز در دیدار با کشاورزان شهرستان هیرمند اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را برای رفع گرفتاری‌های مردم سیستان انجام می‌دهد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: حیات سیستان به آب بستگی دارد و به همین دلیل چگونگی حل مشکل کم آبی منطقه سیستان یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در دستور کار سفر رئیس جمهور قرار دارد.

این مسئول اذعان داشت: انتقال آب به وسیله لوله از چاه نیمه‌ها به اراضی منطقه سیستان برخلاف اینکه اعتبار زیادی لازم داشت، مورد تایید و تصویب جلسات مقدماتی سفر رئیس جمهور قرار گرفت.

وی ادامه داد: امیدواریم با منابعی که در اختیار این طرح قرار می‌گیرد طی مدت سه سال انتقال آب با لوله به 46 هزار هکتار از راضی کشاورزی منطقه سیستان انجام شود.

در ادامه این جلسه فرماندار، امام جمعه و جمعی از کشاورزان منطقه به بیان مشکلات منطقه پرداخته و خواستار واردات دام از مرز میلک، انتقال آب از چاه‌نبمه‌ها به اراضی کشاورزی هیرمند، منطقه آزاد تجاری خشک، پیگیری حق آبه سیستان و مهار ریزگردها و استفاده از فرصت مر برای تامین معیشت مردم و تخصیص بخشی از درآمدهای مرزی به شهرستان هیرمند شدند.
انتهای پیام/75004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها