امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77032
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 31
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در گیلان با اشاره به ماموریت ناوگروه بیست‌ونهم ارتش جمهوری ...

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در گیلان با اشاره به ماموریت ناوگروه بیست‌ونهم ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: بهمن سال 92 ماموریت ناوگروه مذکور آغاز شده و هشتم اردیبهشت

ماه سال جاری به میهن مراجعت می‌کند.

وی از اعزام ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به شمال اقیانوس هند، خلیج عدن، تنگه باب‌المندب و دریای سرخ در 29 یا 30 فروردین جاری خبر داد و افزود: احتمال گسترش ماموریت ناوگروه سی‌ام به جنوب آفریقا وجود دارد.

سیاری با بیان اینکه گشت‌زنی ناوگروه سی‌ام در جنوب آفریقا بستگی به شرایط جوی و وضعیت دریا دارد، تصریح کرد: احتمال گشت‌زنی ناوگروه سی‌ام در منطقه مذکور وجود دارد.

*ارتقای توان موشکی نیروی دریایی ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش به تجهیز ناوشکن‌ها و ناوهای موشک‌اندازی این نیرو به موشک‌های روز اشاره کرد و گفت: سه نوع موشک سطح به هوا، سطح به سطح و ساحل به دریا در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه با توجه به علم و دانش موجود میزان برد و دقت موشک‌های مذکور ارتقا پیدا می‌کند، بیان کرد: شناورهای نیروی دریایی که ماموریت رزمی داشته باشند با موشک تجهیز شده و منطبق با علم روز بهینه‌سازی می‌شوند.

*امنیت دریا به عهده نیروی دریایی ارتش است

سیاری به نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری در سال 93 اشاره کرد و یادآور شد: فعال شدن کارکنان نیروی دریایی ارتش در بحث اقتصاد مقاومتی از اولویت‌های این نیرو است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش دستیابی جمهوری اسلامی ایران به آب‌های آزاد طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری را از ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی خواند و اظهار کرد: زمانی می‌توانیم از آب‌های آزاد در راستای اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم که امنیت در دریاها برقرار باشد.

وی برقراری امنیت در عرصه دریا را به عهده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: نقش نیروی دریایی در تامین امنیت بسیار تاثیرگذار است.
انتهای پیام/84001/ی40

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها