امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7704
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 140
به گزارش فارس به نقل از شبکه «الجزیره»، خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» گزارش داد که دولت آمریکا به مدت دو ماه در سال گذشته میلادی، به صورت مخفیانه ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه «الجزیره»، خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» گزارش داد که دولت آمریکا به مدت دو ماه در سال گذشته میلادی، به صورت مخفیانه تماس‌های تلفنی خبرنگاران و همچنین تلفن دفاتر این خبرگزاری را کنترل و ضبط می‌کرده است.

آسوشیتدپرس روز دوشنبه این اقدام دولت آمریکا را یک «نفوذ بی‌اجازه گسترده و بی‌سابقه» به عملیات‌های جمع‌آوری خبر اعلام کرد.

«گری پروت» مدیر اجرایی خبرگزاری آسوشیتدپرس در نامه‌ای که بر روی وب‌سایت خبری خود قرار داده بود، اعلام کرد که خبرگزاری آسوشیتدپرس جمعه هفته گذشته با خبر شد که وزارت دادگستری آمریکا، اطلاعات بیش از 20 خط تلفنی که به نام آسوشیتدپرس و خبرنگاران این خبرگزاری ثبت شده را به صورت مخفیانه ضبط کرده است.

پروت در نامه خود که خطاب به «اریک هولدر» دادستان کل آمریکا بود، گفت: هیچ توجیه احتمالی برای چنین جمع‌آوری گسترده ارتباطات تلفنی آسوشیتدپرس و خبرنگاران این خبرگزاری وجود ندارد.

یکی از خبرنگاران آسوشیتدپرس اعلام کرد که دولت آمریکا اعلام نکرده که به چه دلیل چنین اقدامی را انجام داده است.

در یک گزارش آسوشیتدپرس آمده است که مقامات آمریکایی پیشتر اعلام کرده بودند که دفتر دادستان کل آمریکا یک بازرسی جنایی درباره اطلاعاتی انجام داده است که به 7 مه 2012 باز می‌گردد که این اطلاعات مربوط به عملیات «سیا» در یمن می‌شود.

این پرده‌برداری آسوشیتدپرس از اقدام دولت آمریکا در شرایطی است که واشنگتن مدعی آزادی حقوق مطبوعات است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها