امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77051
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، امیر سرتیپ دوم علی ظریفی‌یگانه در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به مناسبت روز ارتش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، امیر سرتیپ دوم علی ظریفی‌یگانه در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی در لشگر 92 زرهی برگزار شد اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران هویت اصلی و واقعی خود را پس از پیروزی جمهوری اسلامی، با فرمان تاریخی امام در 28 فروردین 58 به دست آورد.

فرمانده قرارگاه و ارشد آجا در جنوب غرب کشور با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی همگام با سپاه پاسداران توانست از نظام، ولایت و ایران اسلامی دفاع کند اذعان کرد: در طول 8 سال دفاع مقدس که روزهای سخت و سرنوشت سازی در تاریخ کشورمان بود با پیروی از پیام بنیانگذار انقلاب اسلامی اجازه ندادیم ذره‌ای از خاک کشورمان به دست رژیم بعثی عراق بیفتد.

وی افزود: 49 هزار و 750 شهید توسط ارتش تقدیم انقلاب اسلامی شد که از این تعداد 47 هزار شهید مربوط به نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی است.

ظریفی یگانه با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی به عنوان یک نیروی قدرتمند در منطقه وجود دارد خاطر نشان ساخت: با وجود تحریم‌ها ارتش بدون گرفتن کوچک‌ترین تجهیزات دفاعی در دوران جنگ تحمیلی توانست جنگ را اداره کند و حال نیز وظیفه خطیر خود را که دفاع از مرزهای کشور است ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی روی ارتش طاغوت به عنوان حافظ منافع خود در ایران و منطقه حساب باز کرده بود بیان کرد: دو روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی با قصد انحلال ارتش شعارهایی را سر داد و تعدادی انسان‌های فریب خورده نیز تحت تاثیر قرار گرفتند.

وی در این زمینه افزود: اما امام که واقف بودند توانستند با آگاه کردن ارتش، انقلاب و نظام نوپای ایران را حفظ کنند.

فرمانده قرارگاه و ارشد آجا در جنوب غرب کشور خاطر نشان کرد: پس از جنگ ارتش سهم بسزایی در امر باسازی و پروژه‌های عمرانی داشت، در پنج استان مرزی بالغ بر 4 میلیون و 200 هزار هکتار از اراضی توسط دشمن آلوده به مین و موشک‌های عمل نکرده بود که یگان‌های مهندسی ارتش به خوبی توانستند در طول مدت کمی پس از جنگ نیمی از این مناطق را پاکسازی و 6 میلیون مین را خنثی کردند.

وی با بیان اینکه ارتش در حوزه فرهنگی فعالیت‌های خوبی داشته است عنوان کرد: در یادمان‌های دفاع مقدس که در اختیار ارتش است، راویانی به انتقال تجربه دفاع مقدس و عملیات‌ها می‌پردازند همچنین با برپایی نمایشگاه در روزهای پایانی سال فرهنگ ایثار و شهادت را به جوانان منتقل می‌کنیم.

ظریفی یگانه اضافه کرد: بیش از شش نمایشگاه در جهت نمایش آثار دفاع مقدس توسط ارتش برپا شد تا رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را نشان دهد که با دست خالی در برابر دشمنی که به سلاح‌های روز دنیا مجهز بود درسی فراموش نشدنی داده‌اند.

وی با بیان اینکه رژه 29 فروردین ماه گوشه‌ای از اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران است افزود: نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی در منطقه جنوب غرب در آمادگی کامل به سر می‌برد و هر تهدیدی در منطقه را خفه می‌کند.

فرمانده قرارگاه و ارشد آجا در جنوب غرب کشور با اشاره به اینکه ما در رژه روز ارتش تنها سلاح‌های روتین و معمول را به نمایش می‌گذاریم بیان کرد: یکی از مولفه‌های نشان دادن توان رزمی اجرای آتش است که اگر ما بخواهیم از چندین هزار توپ و سلاح اجتماعی استفاده کنیم کل منطقه به لرزه در می‌آید و از نظر امنیتی و اقتصادی توجیه ندارد و مجاز به نشان دادن آن‌ها نیستیم.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری رژه نظم، انضباط و همدلی را در بین یگان‌ها نشان می‌دهد و کار‌شناسان نظامی از طریق همین مراسم‌ها می‌توانند به آمادگی نظامی و وحدت بین نیرو‌ها پی ببرند.

ظریفی یگانه از برگزاری یک رزمایش بزرگ در منطقه جنوب غرب در نیمه دوم سال خبر داد و تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی در برابر هرکسی که به اعتقادات و نظام ما قصد تعرض داشته باشد می‌ایستد و حفظ آمادگی رزمی در برابر تهاجم به کشور براساس دکترین نظام جمهوری اسلامی و دفاعی است.

وی در رابطه با جابجایی مکان لشگر 92 زرهی اظهار کرد: اگر مسئولان شهری همکاری داشته باشند این مکان تا سه سال آینده جابجا می‌شود و از این طریق فشاری که از نظر ترافیکی در مرکز شهر است کاسته می‌شود.

فرمانده قرارگاه و ارشد آجا در جنوب غرب کشور خاطر نشان کرد: مرزهای استان در دست ارتش، سپاه و نیروی انتظامی از امنیت کامل برخوردار است اما با این وجود سوداگرانی هستند که اقدام به قاچاق سلاح می‌کنند و در همین راستا سال گذشته 160 قبضه سلاح قاچاق کشف شد.

وی با بیان اینکه یگان‌ها در بحث اقتصاد و فرهنگ کارهای خوبی انجام داده است عنوان کرد: امروز اگر تدابیر ارتش در میان نبود وسایلی که برای آمادگی یگان‌ها ارتش استفاده می‌شود هزینه‌های زیادی به کشور تحمیل می‌کرد اما با تدابیر ارتش این هزینه‌ها بسیار کاهش یافته است.

ظریفی یگانه در این خصوص اضافه کرد: برای مثال اگر یک توپچی برای به دست آوردن مهارت نیاز به تیراندازی گلوله‌های توپ داشته باشد باید 300 تا 400 میلیون تومان هزینه شود اما با تدابیر یگان‌ها این هزینه به یک هزارم کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه اساس کار ارتش بر فرهنگ است اذعان کرد: اعتقاد داریم که اگر یک سرباز یا درجه دار از نظر فرهنگی اعتقادات اسلامی نداشته باشد نمی‌تواند در میدان رزم دفاع داشته باشد و اگر از نظر فرهنگی نتوانیم روی نیروهای خود تاثیرگذار باشیم دشمن اقدام خواهد کرد.
انتهای پیام/72011/صا40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار