امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77055
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سپهبد ذاکرحسن‌اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در حاشیه دیدار با سردار حسین دهقان ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سپهبد ذاکرحسن‌اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در حاشیه دیدار با سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت این سفر در سطح بالا، عالی و صمیمانه در جریان است.

وی افزود: ملت آذربایجان و ایران مشترکات عمیقی دارند و همواره این مناسبات دوستانه و برادرانه بوده است.

وی افزود: ‌در سفر الهام علی‌اف به ایران دو دولت تصمیم گرفتند با مناسبات در تمام جهات به پیش برود که یکی از این جهات قسمت دفاعی است.

وی ادامه داد: در این سفر با وزیر دفاع، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و معاون اول رئیس‌جمهور ایران دیدار کردم و مسائل مهمی در خصوص همکاری‌های دفاعی و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مطرح شد که در تمام این مسائل نظرهایمان مشترک بود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان در بخش دفاعی ظرفیت بزرگی دارد، گفت: در جریان این سفر از نمایشگاه وزارت دفاع بازدید کرده است و اعلام می‌کنم صنایع دفاعی در ایران بسیار خوب پیشرفت کرده است که در این موضوع مذاکراتی با سردار دهقان داشتم.

وزیر دفاع آذربایجان با تشکر از ایران در خصوص دفاع از تمامیت ارضی این کشور گفت: ایران همواره از مواضع آذربایجان پشتیبانی می‌کند که جای تقدیر دارد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در رسانه‌ها مطرح می‌شود رژیم صهیونیستی در کشور آذربایجان پایگاه دارد و در صورت حمله این رژیم به ایران از سوی آذربایجان نیز تهدیدی خواهد بود، گفت: هیچ گاه از زمین آذربایجان به طرف همسایگانش تهدیدی نخواهد بود. ریاست رسمی جمهوری آذربایجان همواره این بوده و در سطح نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای هم همواره به این موضوع اذعان کرده‌ایم.

وی در پایان تاکید کرد: در قانون اساسی جمهوری آذربایجان آمده که هیچ گاه هیچ کشور بیگانه‌ای نمی‌تواند در زمین این کشور پایگاه نظامی داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها