امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77083
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه، محمدصالح جوکار رئیس هیئت حقیقت‌یاب دیدار اشتون با تعدادی از اصحاب فتنه، به ارائه گزارش مستندی از بررسی‌ها و تحقیقات این هیأت تا این لحظه و نیز اتفاقاتی که با حضور اشتون در اصفهان رخ داد، پرداخت که در نهایت مقرر شد گزارش این قضیه به صورت مکتوب به کمیسیون ارائه شود.

وی با اشاره به ارائه گزارش محمدرضا محسنی‌ثانی رئیس کمیته امنیت کمیسیون از فعالیت‌های این کمیته در ارتباط با موضوع گروگان‌گرفته شدن مرزبان‌ها، علت وقوع این رویداد و روند اتفاقات بعدی آن، گزارشی ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه در این جلسه لایحه اصلاح ماده 35 قانون خدمت وظیفه عمومی به بحث گذاشته شد، گفت: در ماده 35 قانون خدمت وظیفه عمومی آمده است که «مشمولان دیپلمی که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخل یا خارج از کشور که مورد تأیید وزارت‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشند، پذیرفته شوند، تا زمانی که وفق تبصره یک ماده 33 به تحصیل اشتغال دارند، می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند؛ مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند. این معافیت برای هر مقطع فقط یک بار داده می‌شود».

نقوی تصریح کرد: در لایحه پیشنهادی دولت آمده که عبارت «یا خارج از» در ماده 35 قانون خدمت وظیفه عمومی اصلاحی مصوب 22 آبان ماه سال 1390 حذف شود؛ این لایحه پس از رأی‌گیری در کمیسیون امنیت ملی مجلس به تصویب رسید که طبق این مصوبه، معافیت تحصیلی به دانشجویان پذیرفته شده در کلیه مقاطع دانشگاه‌های داخل داده می‌شود.

نماینده ورامین در مجلس با بیان اینکه در این نشست لایحه منشور سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه که در کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصویب شده بود، به رأی گذاشته شد و به تصویب کمیسیون رسید.

نقوی در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز کمیسیون، همچنین طرح اصلاح تبصره یک ماده 34 مقررات تشکیلاتی، استخدامی، مالی و انضباطی وزارت امور خارجه به بحث گذاشته شد، در این طرح، اختیار تصمیم‌گیری در مورد تشکیلات و امور استخدامی، مالی و انضباطی وزارت امور خارجه به هیأت وزیران داده می‌شود که با توجه به درخواست اعضای کمیسیون مبنی بر بررسی بیشتر این موضوع در کمیته سیاست خارجی مجلس، این طرح به کمیته مربوط ارجاع داده شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها