امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7709
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد عباسی در حاشیه برگزاری جشنواره جوان کارآفرین  با اشاره به مشکل پرداخت وام ازدواج جوانان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد عباسی در حاشیه برگزاری جشنواره جوان کارآفرین  با اشاره به مشکل پرداخت وام ازدواج جوانان گفت: 30 درصد از کسانی که از سال 91 برای وام ازدواج ثبت نام کرده‌اند هنوز وام ازدواج دریافت نکرده‌اند و امیدواریم با حمایت دولت و دستور ویژه رئیس جمهوری این امر هرچه سریعتر محقق شود.

وی ادامه داد: همچنین در هیأت دولت مصوب شد تا مبلغ 500 میلیارد ریال بابت موضوع ودیعه مسکن در اختیار وزارت مسکن و شهرسازی قرار گیرد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به جمعیت 24 میلیونی جوانان،افزود:‌ جوانان یعنی جمعیت 15 تا 29 ساله کشور کسانی هستند که در رأس هرم موضوعات اجتماعی مثل ازدواج، اشتغال، مسکن و غیره هستند و وزارت ورزش و جوانان نیز همواره تلاش خود را انجام داده است تا از جوانان حمایت کند،‌ به‌طوریکه در بحث مسکن مهر وزارت ورزش و جوانان تمام سعی خود را کرد تا جوانان در این فرایند قرار بگیرند و تا کنون تسهیلات مسکن مهر در اختیار یک میلیون و 600 هزار جوان قرار گرفته است.

بودجه امسال حوزه جوانان وزارت ورزش نسبت سال 91 تغییری نداشته است

وی در ادامه به بودجه بخش جوانان وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: بودجه وزارتخانه در بخش جوانان همانند سال گذشته است و تغییری در این زمینه نداشته‌ایم.

عباسی با اشاره به تشکیل سه جلسه شورای عالی جوانان در طول زمان وزارتش، افزود: این تعداد جلسه به نظر ما خیلی کم است، در حالیکه جلسات ساماندهی امور جوانان که مستقیما زیر نظر خودمان است 16 بار تا به حال تشکیل شده است.

تلاش وزارت ورزش برای توانمندسازی جوانان

وی در ادامه با تاکید بر الگوی توانمندسازی جوانان افزود: یکی از مسائل مهمی که وزارت ورزش و جوانان به دنبال آن است، بحث توانمندسازی جوانان به جهت حضور در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی است، بنابراین حضور آنان در قالب سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد شکل داده شده است تا بتوانند مورد حمایت قرار گیرند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به بحث اشتغال جوانان گفت: موضوع اشتغال جوانان را از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هایی که در زمینه اشتغال کار می‌کنند مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر هستیم و گمان می‌کنیم در بحث اشتغال مهم‌ترین مسئله توانمندسازی جوانان است، چرا که آنها امید و انرژی فعالیت دارند، اما تجربه و امکانات کافی در اختیار ندارند و دولت و وزارت ورزش و جوانان تمام تلاش خود را در جهت توانمندسازی جوانان انجام می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها