امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77109
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ذوالفقاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان نیروی زمینی ارتش و سازمان انتقال خون با عنوان طرح ملی ارتش خون‌بخش، ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ذوالفقاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان نیروی زمینی ارتش و سازمان انتقال خون با عنوان طرح ملی ارتش خون‌بخش، گفت: سازمان انتقال خون در صدد ارتقای استاندارد‌های مربوط به اهدای خون است و یکی از را‌ه‌های این ارتقا این است که در مواقع بحران بتوانیم ارتباط خوبی با اهدا کنندگان خون داشته باشیم.

وی افزود: اهداکنندگان علاوه بر اهدای خون می‌توانند استاندارد‌های سازمان را افزایش دهند.

وی با اشاره به امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه میان ارتش و سازمان انتقال خون، گفت: بر اساس این تفاهمنامه اهدا‌کنندگان به صورت اهداکننده سیار خواهند بود تا در مواقع بحران علاوه بر بهره‌مندی از ظرفیت آنها استاندارد‌های سازمان نیز افزایش یابد چرا که اینها افرادی هستند که خونشان مستمر بوده و از استاندارد بالایی برخوردار هستند.

ذوالفقاری گفت: حدود 37 تا 40 درصد از اهداکنندگان به صورت اهداکننده مستمر خون بوده به این معنی که حداقل در سال دو بار خون خود را اهدا می‌کنند.

معاون فنی و فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون کشور گفت: متاسفانه درصد آمار اهدای خون در زنان کشور کمتر از 10 درصد است که این آمار بسیار پایینی است و یکی از پروژه‌های اهدای خون که در دست اجرا داریم تشویق اهدا‌کنندگان زن است.

وی گفت: افرادی که امروز به صورت نمادین در کنار امضای تفاهم‌نامه خون خود را اهدا کردند افرادی بودند که سلامت آنها آزمایش شده بود و جزء گروه‌های سالم هستند و به طور کلی نیروهای ارتش می‌توانند در مواقع بحران نجات‌بخش باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها