امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77129
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود رضا خسروی اظهار داشت: از آنجایی که در سال گذشته و ابتدای سال‌جاری نزولات جوی در منطقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود رضا خسروی اظهار داشت: از آنجایی که در سال گذشته و ابتدای سال‌جاری نزولات جوی در منطقه حفاظت شده کویر اندک بوده است، عملیات لایروبی و مرمت چاه و چشمه‌های موجود در منطقه که آب شرب مورد نیاز حیات وحش را تأمین می‌کند، قبل از شروع فصل گرما آغاز شد.

مسئول منطقه حفاظت شده کویر، افزود: از جمله اقدامات انجام شده در این راستا لایروبی چشمه چاه میل و گل چشمه بوده که به دلیل خشکسالی و در نتیجه کاهش شدید سطح آب صورت گرفته است.

خسروی ادامه داد: همچنین در سال‌جاری عملیات آبرسانی سیار و تغذیه مصنوعی آبشخورهای احداثی در منطقه وسعت بیشتر یافته و از هم اکنون آغاز گردیده که در این میان آبرسانی به چشمه چکاب در فاصله 40 کیلومتری و آبشخور سنگ آب در فاصله 60 کیلومتری روستای حصار گلی که محل اصلی تأمین آب مخزن و تانکرهای کمکی این آبشخورها می باشد انجام شده است.

مسئول منطقه حفاظت شده کویر  اظهار داشت: چاه غدیر اسب نیز که دارای تلمبه بادی است در حال حاضر در دست تعمیر و مرمت است.

وی تصریح کرد: این اقدامات هر ساله در خرداد ماه انجام می‌پذیرفت اما به دلیل شرایط جوی و خشکسالی و همچنین حفظ حیات وحش منطقه از ابتدای امسال این کار آغاز شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها