امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7714
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات امنیتی ولایت بلخ افغانستان از مسمومیت 150 دانش‌آموز یک دبیرستان دخترانه در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات امنیتی ولایت بلخ افغانستان از مسمومیت 150 دانش‌آموز یک دبیرستان دخترانه در مزارشریف خبر دادند.

«عبدالرزاق قادرى»، فرمانده پلیس ولایت بلخ گفت: این حادثه، صبح امروز در منطقه «کارته خراسان» شهر مزارشریف به وقوع پیوست.

وى افزود که ١5٠ دانش‌آموز این دبیرستان همزمان با رسیدن به مدرسه مسموم شده و به بیمارستان منتقل شدند.

«قیس مهر آیین» رئیس اداره آموزش و پرورش ولایت بلخ نیز موضوع عمدی بودن مسمومیت دانش آموزان را رد کرد و اظهارداشت که این مسمومیت ناشی از گازهای جمع شده در یک چاه فاضلاب نسباً قدیمی بوده و زمانی بوقوع می‌پیوندد که صاحب آن، سرچاه را به منظور تخلیه باز می‌کند و گازهای موجود در چاه در محوطه مدرسه پخش می‌شود.

وی درحالی مدعی شد که هیچگونه علائم و نشانه‌ای از مسمومیت دردانش آموزان دیده نشده که تعدادی از دانش آموزان به حالت بیهوشی به بیمارستان منتقل شدند و تعدادی هم به رسانه‌ها گفتند که پس از استشمام نوعی گاز دچار سرگیجه و بی‌حالی شده و حالت تهوع داشته‌اند.

درهمین حال «نورمحمد فیض» مسئول بیمارستان شهر مزارشریف ضمن آنکه مسئله مسمومیت دانش آموزان را نه رد کرد و نه تأئید، حال عمومی آنان را رضایت‌بخش خواند.

به گفته وی پلیس، تحقیقات خود را آغاز کرده، اما علت مسمومیت دانش‌آموزان هنوز‌ مشخص نشده است.

در ماه جاری 2 حادثه مشابه در دبیرستان‌های دخترانه کابل نیز به وقوع پیوست و به دنبال آن وزیر آموزش و پرورش افغانستان با واکنش نسبت به رویداد مسمومیت دانش آموزان افغان، این قبیل مسمومیت‌ها را روانی و تلقینی دانست.

وی به دانش‌آموزان و مسئولان مدارس هشدار داد که در صورت وقوع چنین حوادثی اگر مسمومیت دانش‌آموزان توسط بیمارستان تأیید نشود با متخلفان برخورد شده و آنان را به مراجع قضایی تحویل می‌دهند.

در یک خبری دیگر از ولایت غزنی افغانستان، افراد مسلح با حمله به یک دبیرستان دخترانه در منطقه «حیدر آباد» شهر غزنی یک نیروی امنیتی را زخمی کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها