امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77140
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص بحث رتبه‌بندی ...

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص بحث رتبه‌بندی معلمان اظهار داشت: هفته گذشته در خصوص این موضوع مباحثی مطرح شد که  به دلیل برخی اشکالات قانونی، این طرح رأی لازم را کسب نکرد.

وی اضافه کرد: اعضای کمیسیون آموزش مجلس در حال آماده کردن طرحی هستند که بر اساس آن آموزش و پرورش به صورت هیأت امنایی اداره شود.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، این طرح در صورت آماده شدن و تأیید نهایی، در هفته معلم ارائه می‌شود.

*ایجاد ردیف سرانه مستقل با مبلغ 120 میلیارد تومان در بودجه

جبار کوچکی‌نژاد در خصوص بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 93 اظهار داشت: بودجه این وزارتخانه حدود 22 هزار میلیارد تومان است که در بخش پرداخت حقوق، حدود 20 درصد افزایش دیده می‌شود اما از بودجه بخش‌ عمرانی و سایر بخش‌های دیگر این وزارتخانه کاسته شده است.

وی افزود: متأسفانه دولت پیشنهاد کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر ایجاد ردیف سرانه مستقل در بودجه را حذف کرده بود که نمایندگان مجلس از افزایش هزینه پرداختی گاز یک ردیفی را تحت عنوان سرانه به مبلغ 120 میلیارد تومان در بودجه ایجاد کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: سال گذشته مبلغ 200 میلیارد تومان به بخش سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس اختصاص داده شده بود که امسال با اختصاص 100 میلیارد تومان، بودجه این بخش به 300 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص کسری بودجه وزارت آموزش و پرورش گفت: متأسفانه امسال بودجه بخش‌های عمرانی، سرانه واحدهای آموزشی، مدارس شبانه‌روزی و تجهیزات هنرستان‌ها به خصوص در استان‌های دیگر به شدت کاهش پیدا کرده است.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: نمایندگان مجلس فعلاً در خصوص برطرف کردن این کسری بودجه نمی‌توانند کاری انجام دهند مگر متممی اضافه شود تا بتوان بودجه را افزایش داد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها