امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77142
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سند بابل» یک برج زیست محیطی و هنری جدید است که موجب می‌شود انسان‌ها بتوانند ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سند بابل» یک برج زیست محیطی و هنری جدید است که موجب می‌شود انسان‌ها بتوانند در محیط کویری نیز زندگی کنند و در حال حاضر به عنوان یک مرکز تحقیق و اقامت توریستی طراحی و در نظر گرفته شده است.
این برج که مانند قارچی در بیابان است به دو بخش تقسیم شده است که یکی در سطح زمین و دیگری زیر زمین قرار گرفته است، بخشی که بالای زمین قرار دارد به عنوان دفتر کار یا محلی برای تجزیه و تحلیل برای پژوهشگران و آزمایشگاه ساکنان مورد استفاده قرار می‌گیرد و بخش دوم که زیر زمین قرار دارد ویژگی‌های خاصی دارد و برای تجهیزات و امکانات دیگر است و در بالای آن سکویی مخصوص هلی‌کوپتر وجود دارد.
این آسمان خراش با کمک چاپ سه بعدی طراحی شده است و دارای تجهیزات گرمایشی خورشیدی است و برق خود را نیز از انرژی خورشیدی تهیه می‌کند.
در حال حاضر «سند بابل» برای کارهای دولتی طراحی شده است و این پروژه پیش بینی شبکه هوشمند از آسمان خراش‌ها در کویر است که توسط طراحان چینی «کیو سانگ کانگ پنگفی»، «رن نوآیا» و «گوئو شن» طراحی شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار