امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77146
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «العالم»، دادستانی کل مراکش 9 تن از بازداشت شدگان را به "اهانت به کارمندان دولت به هنگام انجام مأموریت" متهم کرده ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «العالم»، دادستانی کل مراکش 9 تن از بازداشت شدگان را به "اهانت به کارمندان دولت به هنگام انجام مأموریت" متهم کرده است. 2 نفر نیز که به صورت موقت آزاد شده اند به شرکت در " تظاهرات بدون مجوز"  متهم هستند.

این گزارش حاکی است که جنبش 20 فوریه تأکید کرده است که همه بازداشت شدگان اتهامات دادستانی را رد کرده و گفته‌اند که هنگام بازداشت مورد خشونت لفظی و جسمی قرار گرفته‌اند.

تیم وکلای این بازداشت شدگان نیز با رد اتهامات تأکید کرد که گزارش پلیس قضایی که به دادستانی کل داده شده، امضا نشده و مشکوک است.

وکلا همچنین با تأکید بر اینکه اعضای جنبش 20 فوریه به هیچ کدام از نیروهای پلیس حمله نکرده‌اند، خواستار فراخواندن پلیس‌هایی شدند که مدعی شده بودند که به آنها حمله شده است.  آنها همچنین درخواست کرده‌اند، پزشک کشیک که به نیروهای پلیس گواهی پزشکی داده است، به دادگاه احضار شود.

جمعیت حقوق بشر مراکش با صدور بیانیه‌ای با محکوم کردن بازداشت اعضای جنبش 20 فوریه خواستار آزادی آنها شد و تاکید کرد که عاملان حمله به تظاهرات اعترض آمیز، باید محاکمه شوند.

هزاران شهروند مراکشی 30 مارس 2014 (10 فروردین) در اعتراض به بی توجهی دولت به گفت‌وگوهای اجتماعی که طرح آن از سوی گروه‌های مختلف در فوریه سال گذشته به "عبدالاله بنکران" نخست وزیر این کشور ارائه شده بود؛ به خیابان‌ها ریختند. این تظاهرات به دعوت سندیکاهای کارگری و گروه‌های سیاسی مختلف برگزار شده بود.

جنبش 20 فوریه که امسال سومین سال تاسیس آن است در جریان وقوع بیداری اسلامی در کشورهای عربی شکل گرفت و در ابتدا برپایه تلاش برای از بین بردن فساد و استبداد و مطالبه حکومت پادشاهی-پارلمانی به جای حکومت پادشاهی، شکل گرفته بود. خواسته‌های این جنبش باعث که شد محمد ششم پادشاه مغرب در سخنانی در مارس 2011 به مردم و معترضان برای انجام تغییرات سیاسی جدید شامل فراخوان برای وضع قانون جدید و برگزاری انتخابات زودهنگام وعده دهد.
انتهای پیام/+.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها