امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77154
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه عربستانی «العرب»، در گزارشی تأکید کرده که اقدام اخیر اخوان المسلمین اردن در طرح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه عربستانی «العرب»، در گزارشی تأکید کرده که اقدام اخیر اخوان المسلمین اردن در طرح گفت‌وگو با دولت این کشور گزیر از دچار شدن به سرنوشت اخوان المسلمین مصر است.

بر اساس این گزارش حزب «جبهه العمل اسلامی» به دستور سازمان جهانی اخوان المسلمین از ادامه اعتراضات خیابانی منع شده تا به این ترتیب از رویارویی سیاسی و امنیتی اخوان و دولت‌های منطقه کاسته شود.

«زکی بنی ارشید» یکی از رهبران اخوان المسلمین اردن دولت این کشور را به گفت‌وگوی مستقیم و بدون پیش شرط با معارضان از جمله اخوان دعوت کرده، و تأکید کرده که جبهه العمل اسلامی که پیش از این نیز با گفت‌وگو با دولت مخالف بوده اکنون موافق این مسأله است.

این اقدام اخوان اردن با انتقاد دیگر معارضان دولت این کشور روبه رو شده، به گونه‌ای که برخی معارضان اخوان المسلمین را به سوء استفاده از معارضان در اعتراضات خیابانی و کنار کشیدن از حمایت از آنها متهم کرده‌‌اند.

با توجه به هجمه عظیم کشورهای عربی تحت رهبری عربستان علیه اخوان المسلمین به عنوان بزرگ ترین حزب سیاسی کشورهای عربی و سرکوب گسترده این حزب در مصر توسط دولت و ارتش این کشور، اخوان اردن برای اجتناب از مبتلا شدن به سرنوشت اخوان مصر، رویکرد جدیدی را اتخاذ کرده است.
انتهای پیام/ب.ب
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها