امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7716
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا حاجی بیگی با توجه به اجرای پروژه تعریض خیابان دماوند باید هرچه سریعتر پایانه قدیم به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا حاجی بیگی با توجه به اجرای پروژه تعریض خیابان دماوند باید هرچه سریعتر پایانه قدیم به مکان جدید منتقل شود چرا که پروژه تعریض این خیابان در مرحله پایانی خود قرار دارد و ما نیز در تلاشیم که زمینه انتقال پایانه شرق را هرچه سریعتر فراهم سازیم.

وی با بیان اینکه هزینه زیر ساخت‌های شهر مانند پایانه‌ها باید توسط  دولت پرداخت شود اما با توجه به اینکه این موضوع محقق نشده است شهرداری خود برای احداث پایانه جدید شرق وارد عمل شده است گفت: عملیات اجرایی احداث پایانه جدید شرق حدود 4 ماه است که آغاز شده و هم اکنون عملیات خاکبرداری این پروژه دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون حدود 2 هزار متر مکعب خاکبرداری در پایانه جدید شرق صورت گرفته است و در تلاشیم تا کانال آبی که آنجا رها شده است را نیز ساماندهی کنیم.

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارکسوارهای شهر تهران خاطر نشان کرد: باتوجه به تأکید مدیریت شهری مبنی براینکه هرکجا پایانه‌ای ساخته می‌شود، باید زمینه خدمات رسانی خطوط مترو و دیگر سیستم‌های حمل و نقل عمومی به آن مجموعه نیز فراهم شود، در تلاشیم که دسترسی مناسب پایانه جدید شرق را به سیستم‌های حمل و نقل عمومی فراهم سازیم.

وی خاطرنشان کرد: در محل پایانه جدید شرق، فضایی 21 هزار متری برای سالن و 18 هزار متر برای پارکینگ در نظر گرفته‌ایم که بتوانیم یک پایانه نیمه مدرن را آن جا آماده کنیم و زمینه انتقال پایانه قدیم به این محل هرچه سریعتر فراهم شود، البته همزمان کارهای اصلی پایانه جدید شرق را دنبال خواهیم کرد.

حاجی بیگی تصریح کرد: اعتباراتی برای فاز‌های جانبی پایانه جدید شرق در نظر گرفته شده تا بتوانیم این پایانه را به پایانه‌ای مدرن با امکانات مناسب تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: در پروژه پایانه جدید شرق، پیمانکاران در 2 شیفت کارها را دنبال می‌کنند و امیدواریم در مدت 6 ماه بتوانیم پایانه قدیم را به محل جدید منتقل کنیم، یعنی تا پایان سال مسافرگیری در پایانه جدید شرق محقق شود.

وی اظهار کرد: برای اجرای پروژه پایانه جدید شرق در سال جاری حدود 10 میلیارد تومان بودجه نقدی و مقداری هم امتیازات و بودجه غیر نقدی در نظر گرفته شده است که امیدواریم براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کارها را به پیش ببریم.

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارکسوارهای شهر تهران با بیان اینکه در مجموع برای احداث پایانه جدید شرق 30 هکتار زمین پیش بینی شده است گفت: تاکنون برای احداث این پایانه حدود 14 هکتار زمین را تملک کرده‌ایم و تملک باقی زمین‌ها نیز در دست پیگیری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار