امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77161
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش فارس، «احمد مجدلانی»، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین به خبرگزاری آلمان گفت:شکاف بزرگی بین مواضع دو طرف فلسطینی و اسرائیلی درباره ...

به گزارش فارس، «احمد مجدلانی»، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین به خبرگزاری آلمان گفت:شکاف بزرگی بین مواضع دو طرف فلسطینی و اسرائیلی درباره آینده مذاکرات وجود دارد.

مجدلانی گفت: اسرائیل سرکش است و به تعهدات خود در مذاکرات پایبند نبود و تجربه هشت ماه مذاکره هیچ نتیجه ای برای حل اختلافات اساسی بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی نداشت.

این مقام فتح بار دیگر از اسرائیل خواست به ضرورت آزادی اسرای قدیمی فلسطین پایبند باشد.

وی افزود: تشکیلات خودگردان خواستار تعلیق شهرک سازی و پایبندی اسرائیل به اصل مرزهای 1967 برای کشور آتی فلسطین بود تا با تمدید مذاکرات موافقت کند.

وی با ابراز تردید نسبت به تمدید مذاکرات سازش که مهلت 9 ماهه آن در پایان آوریل خاتمه می یابد گفت: تشکیلات خودگردان پس از پایان موعد مقرر آماده پیوستن به نهادهای بین المللی است.

این در حالی است که قرار است فردا چهارشنبه نشست جدیدی بین هیئت های مذاکره کننده فلسطینی و اسرائیلی در حضور مارتن اندیک فرستاده آمریکا در روند صلح برگزار کند.

فرستاده آمریکا یکشنبه گذشته پس از برگزاری چند جلسه بین طرف های فلسطینی  و اسرائیلی با یکدیگر که نتیجه ای در پی نداشت به واشنگتن بازگشت تا با جان کری،وزیر خارجه آمریکا در این باره رایزنی کند.

از سوی دیگر «عیسی قراقع»، وزیر امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که اسرای دربند رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه هفته جاری به مناسبت بزرگداشت روز اسیر فلسطینی که مصادف با هفدهم آوریل هر سال است اعتصاب غذا می کنند.

اسرای فلسطینی در نامه ای به رئیس زندان های رژیم صهیونیستی وی را مسئول نقض مکرر حقوق زندانیان، وخامت حال بسیاری از اسرای فلسطینی و ادامه سیاست سرکوب و یورش علیه اسرا یا مجازات های جمعی آنان دانستند.

انتهای پیام/.

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها