امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77162
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در هرات، جیمز کانینگهام» سفیر آمریکا در افغانستان امروز (سه شنبه) با سفر به ولایت هرات ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در هرات، جیمز کانینگهام» سفیر آمریکا در افغانستان امروز (سه شنبه) با سفر به ولایت هرات در غرب این کشور در دیدار با مقامات افغان گفت که دولت آینده افغانستان پیمان امنیتی با آمریکا را به امضا خواهد رساند.

وی افزود که اولین اقدام آمریکا با رئیس جمهور آینده افغانستان، امضای پیمان امنیتی کابل-واشنگتن است.

سفیر آمریکا در کابل ادامه داد که واشنگتن از هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان حمایت نمی‌کند و به آرای مردم این کشور احترام می‌گذارد.

وی ضمن ابراز نگرانی از افزایش تهدیدها علیه نمایندگی سیاسی آمریکا در هرات همچنین از فعالیت نیروهای امنیتی افغان تشکر کرد.

یک مهاجم انتحاری 2 روز پیش به همراه یک کامیون بمب گذاری شده که از سوی طالبان بمنظور حمله به ساختمان کنسولگری امریکا در هرات سازماندهی شده بود  از سوی پلیس این شهر بازداشت شد.

این دومین سفر جیمز کانینگهام به هرات از زمان تصدی سفارت امریکا در افغانستان است.

امضای پیمان امنیتی کابل-واشنگتن همواره یکی از موضوعات جنجالی محافل سیاسی افغانستان بوده که تاکنون «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان از امضای آن شانه خالی کرده است.

این در حالی است که باوجود مشخص شدن نتایج مقدماتی انتخابات و مطرح شدن حدس و گمان‌هایی درباره پیروزی برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور، اما هیچ کدام از آن‌ها تاکنون در مورد پیمان امنیتی کابل-واشنگتن اظهار نظر جدی انجام نداده‌اند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها