امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77177
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع خبری اوکراینی از شنیده شدن صدای تیراندازی در یک پایگاه هوایی در شهر «کراماتورسک» واقع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع خبری اوکراینی از شنیده شدن صدای تیراندازی در یک پایگاه هوایی در شهر «کراماتورسک» واقع در شرق این کشور خبر داده‌اند.

خبرنگار خبرگزاری رویترز هم ضمن تائید خبر، گزارش داده است که این تیراندازی‌ها بعد از حرکت نیروهای ارتش اوکراین به سمت این پایگاه که به دست معترضان افتاده، صورت گرفته و به نظر می‌رسد که شلیک اخطار بوده است. در همین حال، «اولکساندر تورچینوف» رئیس‌جمهور موقت اوکراین مدعی شده است که این پایگاه از مخالفان باز پس گرفته شده است.

«کراماتورسک» در کنار «خارکوف»، «دونتسک» و «لوهانسک» از جمله شهرهای شرقی اوکراین است که در هفته‌های اخیر شاهد ناآرامی بوده است. معترضان برگزاری همه‌پرسی‌ای مشابه آنچه در «کریمه» انجام و به جدایی آن شبه‌جزیره منجر شد، در شهرهای خود را خواستارند.

ارتش اوکراین که از دیروز به معترضان وقت داده بود تا تسلیم شوند، از امروز وارد عمل شده و نیروهای خود را به سمت شهرهای شرقی گسیل کرده است. امروز گزارش‌هایی نیز از پرواز جنگنده‌های اوکراینی بر فراز این شهرها منتشر شد.

انتهای پیام/ق.ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها