امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7718
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 218
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی آینس گزارشی تکان دهنده از چگونگی اعزام اتباع جمهوری آذربایجان به سوریه توسط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی آینس گزارشی تکان دهنده از چگونگی اعزام اتباع جمهوری آذربایجان به سوریه توسط وهابی‌ها پخش کرد.

این گزارش نشان می‌دهد که گروه های وهابی و تکفیریها برای انجام اقدامات تروریستی علیه دولت و ملت سوریه، اتباع آذربایجان را از منطقه زاگاتالا ی این کشور با ترفندهای مختلف و از طریق خاک ترکیه به داخل خاک سوریه هدایت می کنند.

در این گزارش مادر یکی از آذری‌های اعزام شده به گزارشگر آینس گفت: من از اعزام فرزند خود به سوریه توسط وهابی ها ناراضی هستم اگر قرار است وی بجنگد بهتر است به قره باغ اعزام شده و علیه ارامنه بجنگد نه مسلمانان سوری.

پخش این گزارش از شبکه آینس نشانگر نارضایتی افکار عمومی جمهوری آذربایجان از دخالت های نهادهای ترکیه و وهابی ها وابسته به کشورهای عربی و غربی در اعزام اتباع آذربایجان به سوریه است.

تلاش برخی نهادهای ترکیه برای استفاده از اتباع جمهوری آذربایجان در سوریه برای ریختن خون مسلمانان این کشور در شرایطی است که ترکیه پس از تبریک پیروزی سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان و گشایش خط هوایی ایروان و وان، دور جدید تحرکات خود را برای گسترش مناسبات با ایروان آغاز کرده است، حال آنکه آنکارا قبلا توسعه مناسابت با ارمنستان را حل مساله قره باغ منوط کرده بود. 

به دلیل عدم استقبال آذریهای مقیم جمهوری آذربایجان از اعزام به سوریه، نیروهای وهابی از مناطقی نظیر زاگاتالا و گوسار که هم مرز با داغستان روسیه و دارای جمعیت سنی نشین هستند، این افراد را به سوریه اعزام می کنند.

دو هفته پیش نیز یک تبعه آذری بنام نجات اهل سومگائیت با اسم مستعار یحیی الآذری در یوتیوب با انتشار پیامی خواهان حضور وهابی های آذربایجان در سوریه شده بود که با واکنش وزارت امنیت ملی این کشور مواجه شد.

پیش از این نیز برخی از رسانه های ترکیه از کمک پانصد هزار یورویی جمهوری آذربایجان به تروریست های مسلح در ترکیه خبر داده بودند، اما باکو این خبر را تکذیب کرد.

وصال آذری رئیس تشکل اتحاد آذربایجان با تاکید بر اینکه سوریه از لحاظ تسامح و همزیستی مذاهب در جهان اسلام از کشورهای نمونه بوده است افزود این غرب است که دنبال رویارویی مذهبی در سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها