امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77198
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «انور عشقی» از کارشناسان سیاسی نزدیک به دستگاه حکومتی عربستان به تلویزیون «المیادین» گفته که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «انور عشقی» از کارشناسان سیاسی نزدیک به دستگاه حکومتی عربستان به تلویزیون «المیادین» گفته که «بندر بن سلطان» به دلیل وضعیت جسمانی از سمتش کناره‌گیری کرده است.

این ادعای کارشناس سعودی درحالی مطرح می‌شود که پیش از این بارها رسانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اخباری را از احتمال برکناری بندر بن سلطان به دلیل اختلاف با دیگر سران عربستانی مطرح کرده بودند.

بندر بن سلطان که از سال 2012 با اوج گیری حرکت بیداری اسلامی در منطقه با حفظ سمت به عنوان رئیس شورای امنیت ملی عربستان به ریاست دستگاه اطلاعاتی عربستان برگزیده شده بود ساعاتی قبل با موافقت پادشاه عربستان از پست کلیدی کناره گذاشته شد.

پیش از این  بندر بن سلطان در 16 اکتبر 2005 توسط «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی به عنوان دبیر عالی شورای امنیت ملی این کشور منصوب شده بود، اما به دنبال ناپدید شدن وی، برخی در ریاض اعلام کردند، او در نظر دارد قبل از مرگ سلطان، ملک عبدالله را از قدرت خلع کند تا بدین وسیله پدر خود را بر تخت پادشاهی بنشاند.

وی قبل از ناپدید شدن، درباره برخی سیاست‌های عربستان سعودی در قبال سوریه، با ملک عبدالله اختلاف نظر شدیدی داشت به طوری‌که به بحث و جدال میان آنان منجر شد و حذف ناگهانی وی از عرصه سیاسی باعث شد تا این شایعات قوت بگیرد.

رسانه‌ها در ماه فوریه گزارش دادند به دلیل انتقادات مطرح شده توسط آمریکا از سیاست‌های بندر بن سلطان در سوریه مسئولیت این پرونده از وی گرفته شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها