امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77213
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
شهلا انتظاریان، مترجم ادبیات کودک و نوجواندر گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: کتاب «مرگ ...

شهلا انتظاریان، مترجم ادبیات کودک و نوجواندر گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: کتاب «مرگ ستیز» به زودی از سوی انتشارات «ویدا» منتشر و برای گروه سنی نوجوان به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواهید رسید.

به گفته وی، تم اصلی داستان این کتاب، تسلیم نشدن در برابر سرنوشت‌های محکوم است یعنی اینکه می‌شود با سرنوشت جنگید به گونه‌ای دیگر با آن چه به گفته دیگران سرنوشت و مبارزه بچه برای رسیدن به آن آینده دلخواه خودش است.

انتظاریان ادامه داد: کتاب «مرگ ستیز» به مسایل اجتماعی می‌پردازد و دارای زبان کنایه و طنز است و به شکل‌های مختلف، بسیاری از مضمون‌های اجتماعی که در تمام جهان است و مختص یک جای خاصی نیست را به نقد می‌کشد.

وی درباره کتاب «کودکان کابل»، گفت: این کتاب توسط « دبورا الیس» نویسنده کانادایی نوشته شده است، همچنین  این اثر هم داستان زندگی کودکان کابلی و هم به صورت مستند است یعنی نویسنده به  کابل سفر کرده و با یکسری از دختران و پسران کابلی مصاحبه کرده است، بچه‌هایی که گذشته‌های مختلفی داشتند و تا قبل از دخالت آمریکا هر کدام به نوعی با خانواده‌هایشان بودند که به نوعی کم‌کم دارند به زندگی برمی‌گردند و هر کدام در سازمان‌های مختلف تحت حمایت قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، شهلا انتظاریان متولد 1339 در قزوین است که تاکنون بیش از 40 عنوان کتاب را ترجمه و ویرایش کرده است که از جمله آنها می‌توان به «پرنده بی‌آشیان»، «تابستان زاغچه»؛ «فرعون»، «چه خوب که هشت‌پا نیستی»، مجموعه «بازی با علم» با عناوینی همچون «در برابر باد می‌ایستم»، «به زمین می‌افتم»، «خودم را می‌بینم» و «خیس می‌شوم»، مجموعه 5 جلدی «فردی»، مجموعه «خانواده عوضی»، «یکسال بدون او»، «زنجیره دروغ» و «دختران کابلی» اشاره کرد.

شهلا انتظاریان علاوه بر ترجمه کتاب، به ترجمه داستان‌های کوتاه در نشریات و مطبوعات نظیر «دوچرخه»، «سلام بچه‌ها» و «کیهان بچه‌ها» برای گروه سنی کودک و نوجوان پرداخته است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها