امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7722
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری فارس روزنامه الوطن سوریه به نقل از یک منبع دیپلماتیک عربی در پاریس فاش کرد: تونس در درخواستی رسمی از سوریه خواسته است که کار هیئت ...

به گزارش خبرگزاری فارس روزنامه الوطن سوریه به نقل از یک منبع دیپلماتیک عربی در پاریس فاش کرد: تونس در درخواستی رسمی از سوریه خواسته است که کار هیئت دیپلماتیک خود را در دمشق از سر بگیرد و  در این رابطه منتظر پاسخ دمشق است.

این منبع افزود: درخواست تونس اوایل هفته گذشته در نامه ای کتبی به وزارت خارجه سوریه ارسال شده است.

روزنامه الوطن سوریه نوشت: هنوز معلوم نیست که سوریه با درخواست تونس موافقت کند و یا آن را در زمان کنونی به تعویق اندازد.

تونس از جمله اولین کشورهای عربی بود که در پی ناآرامی های سوریه سفارت خود را در این کشور تعطیل کرد.

حدود هزار تن از جهادی های تونسی از طریق خاک ترکیه وارد سوریه شده و به گروه های تروریستی این کشور ملحق شده اند و صدها تن از آنان نیز در درگیری با ارتش سوریه کشته شده اند.

عثمان جرندی، وزیر امور خارجه تونس، شنبه گذشته اعلام کرد: شمار زیادی از جوانان تونسی از راه های غیر قانونی به سوریه برده شده اند و قابل قبول ترین آمارها شمار آنها را حداکثر حدود 800 نفر نشان می دهد.

سازمان های غیر دولتی و مخالفان بعد از قطع روابط دیپلماتیک تونس با سوریه در فوریه سال 2011 از مقامات این کشور بسیار انتقاد و آنها را متهم می کنند که اتباع تونسی را در سوریه به حال خود رها کرده اند.

جرندی اعلام کرد: می توان بازگشت تونسی ها را به کشور از طریق سفارت تونس در لبنان تسهیل کرد، دولت باید برای اطلاع از وضع تونسی هایی که در سوریه زندانی شده اند، روشی را اتخاذ یا به هر شیوه دیگری با مقامات سوری در این خصوص تماس بر قرار کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها