امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77220
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 77
  حمید بهمنی مدیرعامل موسسه شهید آوینی در خصوص عمل به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت جریان مومن و انقلابی در سینما در سال اقتصاد و فرهنگ در ...

  حمید بهمنی مدیرعامل موسسه شهید آوینی در خصوص عمل به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت جریان مومن و انقلابی در سینما در سال اقتصاد و فرهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهارداشت: پیرو صحبت‌های مقام معظم رهبری که البته سالهاست این توصیه‌ها را به مجموعه فرهنگ بیان می‌کنند از سال گذشته در موسسه شهید آوینی اقدام به کادر سازی نیروهای علاقمند در بخش‌های مختلف سینما کردیم.

وی افزود: در حال حاضر مرحله دوم آموزش این نیروها آغاز شده که تیرماه سال جاری به پایان خواهد رسید و این آموزش‌ها توسط اساتید مجرب و کارشناسان سینما صورت می‌گیرد و تصورمان این است اگر این آموزش به خوبی صورت گیرد در ادامه شرایط تولید هنرجویان را نیز زیر نظر اساتید بتوانیم فراهم کنیم.

بهمنی خاطرنشان کرد: تا به امروز با 1400 نفر مصاحبه‌کرده‌ایم که از این جمع 700 نفر توانسته‌اند دوره‌های آموزشی موسسه شهید آوینی را طی کنند و 300 نفر از تیرماه امسال وارد عرصه کار خواهند شد که ابتدا قصد داریم خودمان در حوزه‌های کوتاه، انیمیشن، مستند و حتی تله فیلم براساس بودجه‌ای که موسسه در اختیار دارد توسط این عزیزان فیلم‌سازی کنیم و در ادامه از نیروهای حرفه‌ای که بتوانند وارد جریان تولید سینما شوند به صورت ویژه حمایت خواهیم کرد.

مدیرعامل موسسه شهید آوینی تصریح کرد: اگر این نیروها بتوانند مسیر صحیح را در عرصه سینما طی کنند مجدداً توسط موسسه شهید آوینی زیر چتر حمایتی قرار خواهند گرفت و در صورتی که مسائل و مشکلات مالی ما حل شود قطعاً در عرصه‌های تولید از این نیروها در جهت تقویت جریان مومن و انقلابی سینما آموزش دیده‌اند استفاده خواهیم کرد و آنها را رها نمی‌کنیم.

بهمنی همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی برای انتشار مجدد نشریه سینما رسانه گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما برای تقویت جریان مومن و انقلابی در سینما از طریق فعالیت رسانه است که در طی سالهای گذشته نشریه سینما رسانه در این راستا منتشر شد اما به علت مشکلات مالی نتوانستیم آن را به صورت ماهنامه منتشر کنیم اما قصد داریم با یک برنامه‌ریزی در سال جدید حداقل هر دو ما یکبار سینما رسانه به سردبیری آقای علیرضا سربخش منتشر شود.

وی همچنین در خصوص تولیدات سینمایی موسسه شهید آوینی نیز گفت: سال گذشته در راستای جنگ نرم «به تهران خوش‌آمدید» را تولید کردیم که آماده نمایش است و امسال نیز قصد داریم فیلم سینمای «دوست من کجایی» را به کارگردانی امیرحسین عسگری که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری است برای جشنواره فجر تولید کنیم و اگر به لحاظ مالی شرایط مناسبی داشتیم دو اثر دیگر را نیز به مرحله تولید خواهیم رساند.

مدیرعامل موسسه شهید آوینی در خاتمه اظهارداشت: بابت فروش فیلم «چهل سرباز» به تلویزیون مبلغ زیادی را از رسانه ملی طلبکاریم که بازگشت این مبلغ به موسسه شهید آوینی می‌تواند بسیاری از مشکلات ما را برطرف کند و گام موثری در جهت پیشبرد برنامه‌های ما در بخش‌های مختلف باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار