امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77226
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع این کتاب کانون «نظریه شناخت فیلم مستند» است که این نظریه عمدتاً به مباحث کلیدی شناخت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع این کتاب کانون «نظریه شناخت فیلم مستند» است که این نظریه عمدتاً به مباحث کلیدی شناخت شکل ها، زیرگونه ها، ساختارها و روش های بازنمایی واقعیت در سینمای مستند می پردازد.

مطالب کتاب علاوه بر طبقه بندی، معرفی و تشریح شکل مستندهای سنتی و نو، مکاتب، سبک ها، شیوه ها و مفاهیمی که در عرصه مستندسازی معاصر رواج یافته را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. ایـن مباحث به حوزه گسترده پژوهش های نظـری و تخصصـی مستنـدشناسـی مربوط می شوند که موضوع شکـل شنـاسـی و گونه شناسی در کانون آن قرار دارد.

براساس این گزارش،این کتاب مشتمل بر ده بخش از جمله: مستندشناسی در چشم انداز نظریه شناخت شکل فیلم، گفتمان شکل و ساختار در سینمای مستند، انواع طبقه بندی های فیلم مستند، کهن الگوهای شکل در سینمای مستند، شیوه شناسی مستندسازی و روش های بازنمایی مستند، سبک های کهن و نوین مستند، مستندهای روایتی و ترکیبی، محتوا و پژوهش در سینمای مستند، انسان شناسی تصویری و سینمای مستند، جایگاه فرهنگی و اجتماعی سینمای مستند و نقش فیلم مستند در شکل گیری سینمای ملی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها