امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77227
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 78
استاد همایون شهنواز ظهر امروز در جمع اهالی هنر و فرهنگ بردخون اظهار داشت : بسیار خوشحال و مسرورم که در بردخون زادگاه و موطن خالوحسین بردخونی حضور ...

استاد همایون شهنواز ظهر امروز در جمع اهالی هنر و فرهنگ بردخون اظهار داشت : بسیار خوشحال و مسرورم که در بردخون زادگاه و موطن خالوحسین بردخونی حضور دارم و به این علاقه و دلبستگی به هنرهای ریشه‌دار و سنت‌های ادبی افتخار می‌کنم.

وی افزود: هیچگاه فکر نمی‌کردم سریال دلیران تنگستان مورد توجه مردم قرار گیرد و به این فیلم عشق بورزند و این به دلیل استقلال همیشگی ایرانیان است زیرا ایران اسلامی تنها کشوری است که روز استقلال ندارد و با وجود شیرمردان و شیرزنان خود که عاشقانه در برابر دشمن ایستادند و تا پای جان از خاک و ناموس خود دفاع کردند.

کارگردان سریال دلیران تنگستان اضافه کرد: دورانی که (قبل از پیروزی انقلاب) این سریال ساخته شد از خود می‌پرسیدم که این بزرگان چقدر تنها بودند و با اینکه مورد غضب حکومت مرکزی قرار گرفتند و همه مردم با آنان نبودند جانانه از خاک میهن دفاع کردند و خالوحسین بردخونی با همت و انگیزه‌ای غیرقابل توصیف برای یاری رئیسعلی و دفاع از استقلال کشور مردم را بسیج کرد و بیشتر دلاوران با پای پیاده و با حداقل امکانات و مواد غذایی به جنگ استعمار انگلیس رفتند.

وی ادامه داد: این دلیران به کشورشان عشق می‌ورزیدند و هرگز اجازه ندادند ذره‌ای از خاک کشور جدا شود و اینکه خاطره فیلم در ذهن مردم مانده به دلیل ارتباط قلبی مردم با آن بوده است.

شهنواز با توصیه به شاعران و نویسندگان گفت: امید دارم داستان قهرمان این منطقه خالوحسین بردخونی توسط مردم این دیار نگارش شود زیرا خالو ادامه دهنده راه رئیسعلی بود و پس از شهادت رئیسعلی با انگلیسی‌ها مبارزه کرد و تا سال1318و با وجود 80 سال عمر در زندان رضاشاه محبوس بود پس هنرمندان این دیار دلیرپرور کار ناتمام ما را تمام کنند.

وی خاطرنشان کرد: خالوحسین بردخونی را به اندازه رئیسعلی نمی‌شناسند اما به شما می‌گویم خالوحسین هیچ چیز از رئیسعلی کم نداشت و جانانه تا آخر از کشور دفاع کرد و هرگز عقب ننشست.
انتهای پیام/66003/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها