امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77231
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
حجت‌الاسلام موسی‌اشکوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اهمیت مباحث کلامی اظهار کرد: براساس فرمایش مقام معظم رهبری طرح مباحث کلامی با ...

حجت‌الاسلام موسی‌اشکوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اهمیت مباحث کلامی اظهار کرد: براساس فرمایش مقام معظم رهبری طرح مباحث کلامی با توجه به مسائل اعتقادی به کار جدی نیاز دارد.

وی ادامه داد: انجمن کلام اسلامی حوزه با توجه به ضرورت پاسخگویی به شبهات موجود در حوزه عقاید دینی، تبیین اصول عقاید مذهب جعفری و شناسایی شخصیت‌ها و ظرفیت‌های حوزه علمیه در سال 87 تاسیس شده است.

دبیر انجمن کلام اسلامی حوزه عنوان کرد: انجمن کلام اسلامی مانند انجمن‌های دیگر حوزه علمیه طرح‌ها و فعالیت‌های مختلفی داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح نیازسنجی پژوهش در قلمرو دانش کلام اسلامی با عنوان مکتب شیعه امامیه اشاره کرد.

وی یادآور شد: انجمن کلام اسلامی در سال 90 ـ 89 توانست طرح نیازسنجی را مورد بررسی قرار دهد و اکنون نیز ادامه دارد و کمیته‌ای متشکل از فرهیختگان دانش کلام پیگیر هستند که بتوانند طرحی جامع در حوزه علم دینی به ویژه دانش کلام اسلامی ارائه دهند.

اشکوری با اشاره به طرح ممیزی دانش کلام شیعه گفت: این طرح از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه و انجمن کلام اسلامی حوزه در سال 89 انجام شد.

وی یادآور شد: اکنون انجمن درصدد این است که در ادامه طرح‌ ممیزی دانش کلام بتواند با استفاده از فرهیختگان حوزه دانش کلام در سه حوزه ایران،‌ کشورهای اسلامی آسیای جنوب شرقی و عربی بتواند این ممیزی را به سرانجام برساند و در مراحل بعدی تکمیل‌تر کند.

دبیر انجمن کلام اسلامی حوزه با اشاره به نشست‌های دیگر انجمن کلام اسلامی گفت: تاکنون نزدیک به 100 نشست علمی با موضوعات و عناوین مختلف برگزار شده و از کارشناسان و صاحب‌نظران عرصه دین در حوزه و دانشگاه دعوت شده تا دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کنند.

وی خاطرنشان کرد: نشست عقل و وحی و بررسی مبانی جریان قرآنی، جریان‌شناسی کلامی و نسبیت وحی و شهود عرفانی از نشست‌های دیگر است.

دبیر انجمن کلام اسلامی حوزه از برگزاری هشتمین مجمع عمومی و چهارمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن کلام اسلامی 30 فروردین‌ماه جاری خبر داد و افزود: آیت‌الله حسینی‌بوشهری در این مراسم به ایراد سخنرانی می‌پردازد و رئیس انجمن کلام اسلامی گزارشی در این زمینه ارائه می‌دهد.

وی یادآور شد:‌ در پایان مجمع، مراسم انتخابات و رای‌گیری برگزار می‌شود و اعضای هیئت مدیره مشخص می‌شوند.

هشتمین مجمع عمومی و چهارمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن کلام اسلامی 30 فروردین‌ماه جاری در سالن همایش انجمن‌های علمی حوزه برگزار می‌شود.
انتهای پیام/78003/م30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها