امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77235
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، آیین رونمایی از 20 کتاب دانشنامه استان بوشهر ظهر امروز با حضور تعدادی از مسئولان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، آیین رونمایی از 20 کتاب دانشنامه استان بوشهر ظهر امروز با حضور تعدادی از مسئولان و شهروندان در سالن اجتماعات شهدای امور تربیتی برگزار شد.

این آیین باشکوه که با استقبال خوب مسئولان همراه شده بود با تلاوت آیاتی از قران کریم شروع و با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ادامه یافت.

پخش کلیپی از دیدار هنرمندان با آیت‌الله صفایی‌بوشهری و صحبت‌های وی و سیدزاده رئیس حوزه هنری بوشهر در ارتباط با اهمیت هنر از دیگر برنامه‌های این آیین بود.

در ادامه سیدزاده رئیس حوزه هنری بوشهر جزییاتی پیرامون پروژه تهیه کتاب‌های دانشنامه‌های استان بوشهر را تشریح کرد و گفت: با رونمایی از 20 کتاب دانشنامه استان بوشهر تعداد دانشنامه‌های استان به 56 دانشنامه می‌رسد و کل کتاب‌هایی که برای اتمام این پروژه در نظر گرفته شده نیز 110 کتاب است.

در ادامه سیدزاده رئیس حوزه هنری بوشهر جزییاتی پیرامون پروژه تهیه کتابهای دانشنامه استان بوشهر را تشریح کرد و گفت: با رونمایی از 20 دانشنامه استان بوشهر تعداد دانشنامه‌های استان به 56 دانشنامه می‌رسد و کل کتاب‌هایی که برای اتمام این پروژه در نظر گرفته شده نیز 110 کتاب است.

در ادامه عبدالکریم مشایخی تاریخ شناس بوشهری با سخنانی از اهمیت کتاب دانشنامه‌های استان بوشهر گفت و ابراز امیدواری کرد تعداد کتاب دانشنامه استان به 200 کتاب برسد.

آیت الله غلامعلی صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر نیز به تاریخچه درخشان بوشهر در فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: استان بوشهر خود یک دانشنامه است و محققان نیز باید نهایت تلاش خود را در کشف گنجینه‌های تاریخی و کشف نشده استان بکار گیرند.

در بخش‌های پایانی این همایش از پژوهشگران حبیب احمدزاده، سیدقاسم یاحسینی و ویراستار و شاعر امید غضنفر، گرافیست و طراح دانشنامه بوشهر نغمه ایزدپناه و حمید فرخیان تقدیر شد.

در پایان از نویسندگان 20 کتاب دانشنامه استان بوشهر افشین پرتو، اکبر صابری، عبدلکریم مشایخی، علیرضا رمضانی، حمید زارعی، غلامحسین دریانورد، منیژه پورنعمت رودسری، عبدالحسین کنین،فاطمه مومنی، معصومه بیگم بلادی، عبدالرسول غریبی، فرید میرشکار و سرپرست مجموعه‌های دانشنامه‌های بوشهر با اهدا لوح تقدیر شد.

گفتنی است ربانی معاون فرهنگی اداره کل امور استان‌ها در مجلس و زرین‌فر معاون استاندار بوشهر نیز در این آیین حضور داشتند.
انتهای پیام/66003/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار