امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77249
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، سید ناصر امامی میبدی از برگزاری نخستین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، سید ناصر امامی میبدی از برگزاری نخستین جشنواره استانی تئاتر جوان "سوره ماه" خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره با هدف کشف و پرورش استعدادهای هنری جوان، با شعار "معنویت، اندیشه و هنر" به همت دفتر هنرهای نمایشی این نهاد برگزار خواهد شد.

وی، برگزاری این جشنواره را در راستای بیست و سومین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه عنوان کرد و افزود: از امسال بخش تجربه‌های جوان به این جشنواره افزوده شده است.

امامی میبدی با اشاره به تولید محوری جشنواره تئاتر سوره ماه ادامه داد: موضوع آثار ارسالی باید حول محورهای "ارزش‌های دینی"، "انقلاب اسلامی و دفاع مقدس"، "خانواده الگوی ایرانی"، "ادبیات کهن اسلامی و ایرانی" و "چشم انداز ایران1404 " باشد.

این کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر اظهار داشت: جشنواره تجربه‌های جوان، شامل نمایش‌هایی است که کارگردان و سایر اعضای گروه در زمان برگزاری جشنواره، شرایط سنی تا 30 سال را داشته باشند.

امامی میبدی با بیان اینکه آثار تولید شده‌ در بخش تجربه‌های جوان توسط هیئت داوران انتخاب و اثر برگزیده این بخش به جشنواره منطقه‌ای معرفی می‌شود، افزود: گروه‌های دوم و سوم نیز برای اجرای عمومی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

رئیس حوزه هنری یزد بیان کرد: به گروه‌های راه یافته به جشنواره استانی مبلغ 5 میلیون ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.                                     

امامی میبدی اضافه کرد: به گروهی که از جشنواره استانی به جشنواره منطقه‌ای راه پیدا می‌کند، مبلغ 10 میلیون ریال و در صورت راه‌یابی به جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه مبلغ 15 میلیون ریال اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمان اجرای نمایش‌ها نباید کمتر از 40 دقیقه و بیشتر از 75 دقیقه باشد، گفت: به برگزیدگان جشنواره استانی تجربه‌های جوان در بخش‌های نمایش‌نامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد، طراحی صحنه، طراحی لباس و ساخت موسیقی جایزه اهدا خواهد شد.

امامی میبدی، مهلت ارسال متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره را حداکثر تا 15 اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد و ادامه داد: جشنواره استانی 15مرداد در یزد برگزار خواهد شد و گروه برگزیده به جشنواره منطقه‌ای که شهریور ماه برگزار می‌شود، راه می‌یابد.

رئیس حوزه هنری یزد افزود: هنرمندان و هنرجویان جوان می‌توانند متون نمایشی خود را به دفتر هنرهای نمایشی حوزه هنری استان یزد واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی، کوچه آزادی ارسال کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری یزد به نشانی www.artyazd.ir مراجعه کنند یا با شماره تلفن 6231400ـ 0351 داخلی 27 تماس بگیرند.

بیست و سومین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه با حضور آثار برگزیده مراکز استانی حوزه هنری مهر ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/2464/ل/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها